Anasayfa » Genel » Yazıdan Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Yazıdan Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Yazıdan Karakter Analizi Nasıl Yapılır? Yazıdan Karakter Analizi Nasıl Yapılır? İnsanları El Yazıları İle Tanıyabileceğinizi Biliyormydunuz Bu Konuda Kanıtlanmış Araştırmalardan Faydalanarak Bu Konuda Sizler İçin Bir Yazı Dizisi Oluşturduk.

Eğim:
1-El Yazısının Sağa Doğru Eğimi, Kişinin İletişim Yeteneğinin Göstergesi Olarak Yorumlanıyor. Örneğin Kişi Daha Arkadaş Canlısı, Yönlendirici, Sorumluluk Sahibi, Girişken Olma Eğilimi Taşıyordur. Aynı Zamanda Satış Yapmaya, Kontrolü Elinde Tutmaya, Sevilmeye, Destekçi Olmaya Kadar Uzayan Birçok Olasılığı Barındırır.
2-Yazı Sağa Doğru Eğildikçe Kişinin Kararlarında Duygularının Etkisinde Kalma Özelliği Artar.
3-El Yazısının Genellikle Dik Oluşu Kişilik Bağımsızlığına İşarettir.
4-Sola Doğru Eğilen El Yazısı, Duygusal Olarak İhtiyatlılığı Temsil Eder. Bu El Yazısının Sahibi, Öncelikle Her Detayı Doğrulama İhtiyacı Duyar. Başkalarının Onu Herhangi Bir Söz Vermeye Zorlamasından Hoşlanmaz.

Büyüklük:
1- Büyük El Yazısıyla Yazan Kişiler Daha Çok Dışa Dönük, Dost Tavırlı Kimselerdir. El Yazısının Sahibi Kişi Yabancılara Karşı Daha Mesafeli Olmayı Tercih Etse De Kendine Güvenle Hareket Eder.
2- Küçük El Yazısı Mantığı Temsil Etmenin Yanı Sıra Zıt Düşülen Kişilere Karşı Acımasız Olmayı Da İfade Eder. Akademik Ve Zihinsel Uğraşılardan Hoşlanan Kişilerde Bu Tip El Yazısı Görülür.
3-Eğer Yazı Hem Küçük Hem De Zarif İse Kişinin Kendi Dalga Boyuna Uygun Olmayan Kişilerle De İyi Bir İletişim Kurması Olası Değildir. Bu Kişiler, Sosyal Olarak Kabul Görmüş Kuralları Yıkmak Konusunda Zorlanırlar.

Baskı:
1-Koyu Harflerle Yazan Kişiler Verdikleri Sözü Yerine Getirmek Konusunda Çok Titizdirler. Ve Etraflarındaki Birçok Olan Biteni Ciddiye Alırlar.
2- Çok Koyu Harfler İse Kişinin Gerginliğinin, Eleştiriye Karşı Sinirlerine Fazla Hakim Olamayışın Ve Küçük İmalardan Bile Alınganlık Göstermenin İfadesi Olarak Yorumlanıyor. Bu Kişiler Önce Tepki Gösterir Sonra Soru Sorarlar. Ve Duygusal Davranışlarını Devam Ettirirler.
3-Çok Silik Ve İnce Yazılar İse Ortama Ve İnsanlara Olan Hassasiyeti Temsil Ediyor. Ama Yazı Aynı Zamanda Kaba Saba Ve Şekilsiz İse Kişi Duygusal Derinliği Bile Devam Ettiremiyordu Ve Sönük Bir Yaşam Tarzı Sürdürüyordur.

L, T Ve H Harflerindeki Sırlar:
1- Bu Harflerin Üst Kısımlarının Uzun Olması Hedef Ve Hırsın Mevcudiyetini Gösterir. Ancak Üst Tarafı Fazla Uzun L, T Ve H’ler, Kişinin Başarması Gerektiğini Düşündüğü Meselede Gerçek Dışı Beklentiler İçinde Olabileceği Anlamına Gelir.
2-Bu Harflerin Üst Tarafının Oranlı Bir Şekilde Kuyruklu Olması Kişinin Her Şey Üzerine Etraflı Bir Şekilde Düşündüğünü Ve Hayal Gücünü Makul Bir Şekilde Kullandığını Gösterir.
3-Kıvrımın Enli Olması, Yeni Fikirler Üretme Ve Bunların Üzerine Uzun Uzadıya Düşünme Eğilimini Ortaya Koyar.
4-Üst Kıvrımın Tekrar Harfe Geri Dönmesi, Yazı Sahibinin Hayal Gücünü Kullanmaktan Kaçındığını Ve Elindeki İşi Bitirebilmek Minimum Gerekliliklerle Kendini Sınırladığını Gösterir.

G, Y, P Harflerindeki Sırlar:
1-Kuyruğun Dik Olması, Sabırsızlık Alametidir.
2-Kuyruğun Basık Bir Şekilde Yuvarlanması, Saldırganlık Ve Yüzleşmekten Uzak Durma İsteğini Ortaya Koyar.
3-Kuyruğun Bastırılarak Yazılmış Tam Bir Kanca Halini Alması, Enerji, Para Kazanma İsteği Ve Tenselliğin Göstergesidir.
4-Kuyruğun Bastırmadan Tam Bir Kanca Şeklini Alması Güvenlik İhtiyacını Gösterir.
5-Kelimeler Arasındaki Mesafe
6-Kelimeler Arasındaki Mesafenin Fazla Olması, “Bana Nefes Alacak Alan Bırak” Mesajını İçerir.
7-Kelimeler Arasındaki Mesafenin Daha Az Olması İse Başkalarıyla Birlikte Olma İsteğini Ortaya Koyar, Ama Böyle Yazan İnsanlar Zaman Zaman Gereksiz Bir Kalabalığa Neden Olabilirler Ve Dayatmacı Bir Kişilik Sergileyebilirler.

Satırlar Arasındaki Mesafe:
1-Satırların Arasının Açık Olması, Olaylara Sakin Ve Geniş Perspektiften Bakma Eğilimini Ortaya Koyar.
2-Satır Aralarının Dar Olması, Yazarın Hareketi Sevdiğini Ve Eylemin İçinde Olmaktan Hoşlandığını Gösterir.
3-Satır Araları Dar Olup, Harfler Arasındaki Bağlantı Çok Sıkı Değilse, Söz Konusu El Yazısının Sahibi Baskı Altında Sükunetini Koruma Disiplinine Sahiptir.

Sayfa Kenarındaki Boşluk:
1-Sayfanın Sol Tarafındaki Boşluk, Kişinin Köklerini Ve Ailesini Gösterir.
2-Sağ Taraftaki Boşluk, Diğer İnsanları Ve Geleceği Temsil Eder.
3-Tepedeki Boşluk Hedef Ve Hırslardır.
4-Sayfanın Dibindeki Boşluk, Enerji, İçgüdü Ve Pratiklik Anlamına Gelir.
5-Sayfanın Sol Tarafındaki Geniş Bir Boşluk Bırakılması, Hareketliliği Sürdürme İsteğini Ortaya Koyar.
6-Soldaki Mesafenin Az Olması İse Temkinlilik Ve Hazır Olmadığı Takdirde Bir Şeyleri Yapmaya Zorlanmaktan Kaçınma İsteğini Belirtir.
7-Sağ Taraftaki Boşluğun Az Olması, Sabırsızlık Göstergesidir Ve Bir An Önce İşe Başlayıp İşi Bitirme Eğilimini Yansıtır.
Sağda Geniş Bir Boşluk Bırakılması İse Bilinmeze Karşı Korkunun Mevcudiyetini Ortaya Koyar.

 

Yorum yapın