Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Yeni Kıvrılabilir Televizyon Geliyor

0

kıvrıla bilir televizyon
Aynı zamanda panel üreticisi olan Güney Koreli elektronik devi LG, 18 inçlik kıvrılabilir ekranı tanıttı. Prototip aşamasında ekranın, gelecekte 60 inçlik televizyon sürümünün de üretilmesi düşünülüyor.

Yeni nesil ekran katlandığında çok az yer kaplıyor Yeni nesil ekran katlandığında çok az yer kaplıyor.

Uzun zamandır üreticiler kıvrılabilir ya da bükülebilir ekranlar konusunda araştırmalar yapıyor. Henüz kullanıma sunulmuş bir ürün olmasa da prototip aşamasında olan çeşitli ekranlar bulunuyor. Kıvrılabilir ekranlar sayesinde elektronik cihazların boyutu küçülürken, taşınabilmeleri de kolaylaşacak.

Televizyon ve telefon gibi cihazlarda kullanılan panellerin üreticisi olan LG, 18 inçlik bükülebilir OLED panelini duyurdu. Katlandığı zaman 3 cm çapında bir rulo halini alan panel, 1200×800 piksel çözünürlüğe sahip. Prototip aşamasında olan panelin gelecekte üretilecek monitörlerde kullanılması bekleniyor.

LG, yeni ürünle beraber eş zamanlı olarak şeffaf OLED ekranını da tanıttı. LG’nin Ar-Ge bölümünün başındaki isim olan In-Byung Kang, 2017 yılında Ultra HD (4K) şeffaf ve kıvrılabilir 60 inçten büyük paneller üretebileceklerini ifade etti. Üretilen paneller kıvrılabilir ekranlı televizyonlarda kullanılacak.

Kavisli paneller var

Halen satışta olan televizyon ve telefonlar içinde kavisli panelden üretilen ekrana sahip modeller bulunuyor. Örneğin LG’nin G Flex akıllı telefonu ile Samsung’un Curved televizyonunun ekranları kavisli bir tasarıma sahip. Ancak bu ürünlerin ekranı kıvrılıp bükülemiyor. Sadece yay şeklinde bir tasarımla üretiliyorlar. Kıvrılabilir ekranların sektörde önemli radikal bir değişiklik ve kullanım şekillerinde önemli bir atılım yapması bekleniyor.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap