Yeşilay Nedir? Yeşilay Kuruluş Amacı Nedir?

0
376

Yeşilay, Yeşilay nedir, Yeşilay ne zaman kuruldu, Yeşilay neden kuruldu, Yeşilay niçin kuruldu, Yeşilay amacı nedir, Yeşilay kuruluş amacı nedir, Yeşilay hakkında bilgiler, Yeşilay görevi nedir

Sevgili okurlar, sizlere Yeşilay hakkında bilgiler vereceğiz. Peki Yeşilay nedir, Yeşilay neden kuruldu, Yeşilay ne zaman kuruldu? Hepsi ve daha fazlası yazımızda.

Yeşilay Amaçları Nedir?

Yeşilay Nedir?

Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkın ve bilhassa gençlerin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur.

Yeşilay’ın Görevleri Nedir?

Ülkemizde yaşayan başta gençler ve tüm halkı alkol, sigara, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan koruyan, kurtaran ve bunlara karşı eğiten bir kurumdur. Bu kötü alışkanlıklarla mücadele eden yeşilay’ın görevleri ise herkese yardımcı olmaktır.

Yeşilay Ne Zaman Kuruldu?

Mazhar Osman Uzman ve arkadaşları tarafından Sultan Vahdeddin’in izniyle 5 Mart 1920’de İstanbul’da “Hilal-i Ahdar” adıyla kurulmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here