Yok Böyle bir Teklif –Tam 125 milyon avro

0
1083

014 Dünya Kupası’nda Uruguay’ın İngiltere’yi 2-1 yendiği karşılaşmada müthiş bir performans yapan Luis Suarez için transfer iddialarının dozu da artmaya başladı.

Hem İspanyol hem de İngiliz basınında yer alan iddialara göre; Real Madrid ve Barcelona, Uruguaylı yıldızı transfer için kıyasıya bir kapışmanın içerisine girmiş durumda. Suarez’e olan taliplerinin artması Liverpool ile Suarez arasında yapılan anlaşmanın detaylarının ortaya çıkmasını sağladı. Liverpool ile yeni imzaladığı sözleşme gereğince 220 bin sterlin kazanan Suarez’in satın alma opsiyonu ise 125 milyon avro olarak belirlendi.

Belirlenen 125 milyon avroluk satın alma maddesinin sadece İngiltere’de mücadele eden kulüpler için belirlenmesi Real Madrid ve Barcelona’nın transfer iştahını daha da kabartıyor. İngiliz basınının iddiasına göre; Real Madrid ve Barcelona’nun Luis Suarez’i transfer etmesinin maliyeti 70 milyon avroyu bulacak.

Luis Suarez, Real Madrid ve Barcelona üçgeninde yaşanan gelişmeleri yakından takip eden İspanyol basını da, Barcelona’nın 40 miyon avro ve Şili forvet Alexis Sanchez karşılığında transferi noktalayabileceğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here