Anasayfa » SAĞLIK » Yüzdeki Kırışık Giderici Tonik Tarifi

Yüzdeki Kırışık Giderici Tonik Tarifi

Yaşlanma belirtilerini saklamasının yanı sıra, gül suyu gözlerinizin altında oluşan ve yorgun görünmenize sebep olan torbalardan kurtulmanız konusunda da size yardımcı olmaktadır.

Aspirin ve Bal ile Peeling

Cilt bakımı rutininize bir tonik eklemenin ne denli önemli olduğunu, bugüne kadar muhtemelen birçok defa duydunuz. Çoğu zaman kadınlar, iyi bir cilt toniğinin ciltleri için nasıl güzel sonuçlar verebileceğinin ve bu ürünün ne denli faydalı olabileceğinin farkında olmazlar.

Genç görünümlü, parlak bir cilde sahip olmak için yüzünüzü temizlemek ve nemlendirmek oldukça önemlidir; ancak ilaveten bir tonik kullanmak da, cildinizin sıkılığı ve kırışıklıkların azaltılabilmesi açısından eşit derecede önemlidir.

Cilt Toniği Nedir?

Kozmetik amaçlı kullanılan ve cildi temizleyici özelliği olan bir üründür. Gözeneklerin görünülürlüğünü azaltmaya ve cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcıdır. Piyasada yüzlerce çeşit tonik bulunuyor olsa da, aynı olumlu etkilere sahip ve de tamamen doğal içeriklerle yapılabilecek tonikler de vardır.

İyi bir cilt bakımı, üç basit aşamadan oluşmalıdır:
Temizleme, tonik ve nemlendirme. Yüzünüzü, sabun ve su ile yıkadığınızda, cildinizde bulunan doğal yağları da çıkarmış olursunuz ve bu durumda gözenekleriniz de, buralarda birikebilecek maddelere karşı savunmasız kalır. Bu sebeple, gözeneklerinizi doldurmak için cilt toniği kullanmalısınız.

Nasıl Ev Yapımı Bir Tonik Hazırlayabilirsiniz?
gül ve gül suyu

Ev yapımı bir tonik, tüm kadınlar için harika bir yardımcıdır çünkü kırışıklık görünümünü azaltır, cilt sağlığını iyileştirir, cildi sıkılaştırır ve ferahlatır. Bu tarifdeki doğal malzemeler, cildinizi derinlemesine temizler ve erken yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olarak cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Malzemeler

  • İki adet limon,
  • Bir fincan organik bira,
  • Bir fincan gül suyu

Hazırlanışı

Limonların suyunu bir kaseye sıkın ve yeterli miktarda limon suyu elde ettiğinizden emin olun.
Bira ve gül suyunu ekleyerek güzelce karıştırın.
Bir pamuğu bu sıvıya batırın, ardından nazik ve dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. On beş dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Gözenekleri sıkılaştırır:
Tonik kullanmanın en önemli avantajları; cildi derinlemesine temizlemesi ve gözeneklerin görünürlüklerini azaltmasıdır. Bu sayede cildinizi korumuş, nemlendirmiş ve kuru cilt problemlerinden korumuş olursunuz.

pH dengesini korur: Cildinizin pH dengesini koruyarak, aşırı yağlanmayı ve enfeksiyonları engeller.Düzenli kullanımda cildinizin doğal pürüzsüzlüğünü korumuş ve cilt problemlerinden kaçınmış olursunuz.

Detoks: Kirlilik, sigara ve diğer düzenli maruz kalınan kimyasal problemler, cilt sağlığınızı ve yaşlanma sürecinizi negatif anlamda etkileyebilir. Bu tonik, toksin oluşumunu engelleyici, sağlıklı ve parlak bir cilde ulaşabilmenizi sağlamaya yardımcıdır.

Akne ile savaşır: Akne, cildinizde kalıcı izler bırakabilecek, acı verici bir cilt problemidir. Akne ayrıca cildinizin yağlı görünmesine ve pH dengesinin bozulmasına da sebep olabilir. Bu tonik cildinizin pürüzlü görünmesine sebep olan fazla yağı, ölü hücreleri ve diğer toksin maddeleri cildinizden atıcıdır.

Nemlendirir ve besler: Bu tonik cildinize ekstra nem sağlar ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olur. İyi bir nemlendirme, yaşlanma belirtilerini engellemede ve kırışıklıkların görünümlerini azaltmada anahtar niteliğindedir.

Nasıl Kullanılır?

Artık bu ev yapımı toniğin size sağlayabileceği yararlardan haberdar olduğunuza göre, en iyi sonuçları alabilmek için günlük olarak kullanmanın gerekliliğini de bilmelisiniz. Dilerseniz bu tonik ile cildinizi günde iki defaya kadar temizleyebilirsiniz. Hatta eğer cildiniz yağlı ise, daha ferah ve temiz hissetmek amacıyla günde üç defa da kullanabilirsiniz.

Bu ürünün günlük düzenli kullanımı; daha sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ancak unutmamalısınız ki; bu sonuçları elde edebilmeniz için, cilt bakımının diğer basit adımlarını da birlikte uygulamalısınız; yani sadece bu ürünü kullanmamalısınız.

En iyi sonuçlar için; yukarıda açıklamış olduğumuz üç adımı uygulamalı ve eş zamanlı olarak sağlıklı beslenmeli ve yeterli miktarda su içmelisiniz.

Yorum yapın