Ana SayfaEĞİTİMZaman Sana Uymazsa Sen Zamana Uy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Zaman Sana Uymazsa Sen Zamana Uy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon, zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon örnekleri, zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon, 2021 zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon örnekleri, zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kısa kompozisyonlar, zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon ödevleri, zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, zaman sana uymazsa sen zamana uy ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Zaman Sana Uymazsa Sen Zamana Uy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Zaman Sana Uymazsa Sen Zamana Uy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Her toplumun kendine has bir şekilde oluşturduğu ilkeler veya genel ahlak kuralları vardır. Bazen bu ilke veya kurallarla bizim düşüncelerimiz çelişse dahi onlara uymak bizim için daha faydalıdır. Toplumun tamamen tersine gitmek düşman artırmaktan ve dışlanmaktan başka bir şey değildir.

Örneğin bir kadın için örtünmek gerekli olmayabilir. Ancak her kadının örtündüğü ve örtünmenin tüm toplum tarafından gerekli gördüğü, örtünmeyenlerin de dışlandığı bir ortamda açık gezmenin pek anlamı yoktur. Elbette ki doğru olan, herkesin kendine göre yaşaması, herkesin düşüncesine saygılı davranılmasıdır. Ancak bunu bazen insanlara anlatmak zordur.

Böyle bir toplumda örtünmeyen kadın dışlanacak, ayıplanacak ve belki de linç girişiminde bile bulunulacaktır. Zaman her zaman bize uymayabilir. Düşüncelerimiz doğru olsa bile bunu insanlara anlatamayabiliriz. İşte bu durumda yanlış da olsa topluma, yani zamana ayak uydurmak daha mantıklıdır.

Zaman Sana Uymazsa Sen Zamana Uy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsan bazen içinde bulunduğu yerden, zamandan ve yakınındaki kişilerden şikayet eder. Bazen kişi içinde bulunduğu zamandan, çağdan veya o an yaptığı şeylerden hoşnut olmayabilir. Bu durumda herkesin yapması gereken durumdan şikâyet etmek değil, duruma ayak uydurarak mevcut sıkıntıyı azaltmaya çalışmaktır.

Zaman ilerledikçe gençler ve yaşlılar arasında kuşak farklılıkları doğabilir, düşünülen ve hissedilen şeyler arasında uçurumlar oluşabilir. Bu durumda gençler yaşlıları, yaşlılar gençleri anlamakta zorlanır ve bu da sık sık sorunların yaşanmasına sebep olur. İnsanoğlu böyle bu durumda eğer karşısındakini anlamaya çalışarak hareket ederse sorunlar halledilecek ve böylece iki taraf da daha huzurlu ve mutlu olacaktır.

Mutlu olmak da mutsuz olmak da insanın kendi elindedir. Elinde olmayanları istemek yerine elinde bulunanla yetinmeyi bilen kişiler her zaman daha mutlu olan kişilerdir. Bu nedenle insan içinde bulunduğu durumdan memnun değilse şartlara ayak uydurarak sıkıntısını gidermeye çalışmalıdır.

Zaman Sana Uymazsa Sen Zamana Uy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar