Güneş Yanmasına Ne İyi Gelir?

0
469

Güneş Yanması, Güneş Yanması nedir, Güneş Yanması hakkında bilgiler, Güneş Yanması belirtileri, Güneş Yanmasına ne iyi gelir

Sevgili okurlar, sizlere güneş yanması hakkında bilgiler vereceğiz. Peki nedir güneş yanması, güneş yanmasına ne iyi gelir? Hepsi ve daha fazlası yazımızda.

 

Güneş Yanması Nedir?

Güneş yanığı cildin güneş ışığından veya güneş lambası gibi yapay kaynaklardan gelen ultraviyole, yani kısaca UV, ışığa çok fazla maruz kalmasından dolayı geçici olarak iltihaplanmasına verilen isimdir. Ciltte ağrıya, normalden sıcak, ve kızarmış bir görünüme neden olur.

Güneş Yanması Tedavisi

Güneş yanığınızı hafifletmek için nazikçe nemlendirici bir krem veya aloe vera içeren bir jel sürün. SOĞUK KOMPRES: Cildinizdeki ağrıyı azaltmak için kompres uygulayın veya soğuk bir duş alın. SU TÜKETİN: Susuz kalmamanız için bol miktarda sıvı tüketin.

Güneş Yanığı İçin Ne Yapılmalı?

Güneş yanığına iyi gelen bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Çay, lavanta yağı, salatalık, elma sirkesi ve aloe vera bunların başındadır. Salatalık: Bol su içerdiği için cilde oldukça faydalıdır. Cildi canlandırıcı ve onarıcı bir etkiye sahiptir.