Güneşten yandığında neler yapılmalı,Güneş yanığına Ne iyi gelir ?

0

Güneşten yandığında neler yapılmalı,Güneş yanığına Ne iyi gelir ?

güneş yanığına ne iyi gelir

güneş yanığına ne iyi gelir

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte güneş yüzünü göstermeye başladı.İlk denize girildiği gün güneş yanığı ile başınız derde girmiş olabilir.Akşamları sırt üstü uyumakta zorluk çekebilirsiniz.

Güneş yanığının başlıca nedenleri güneşin altında uyuklama , sahilde yapılan üstsüz yürüyüşler veya oyun oynama aşamalarında yandığınızın farkına varılmamasından kaynaklanmaktadır.Yaz günlerinde herkesin başına dert olan bu güneş yanması genelde kendini geceleri belli eder başlıca etkileri baş ağrısı ,  bulantı , yüksek ateş gibi yan etkileri olabilir.

Cildinizde geceleyin buruşma ve Kaşıntı olması normaldir.Güneş yağının maruz bırakmış olduğu acıyı bir nebze olsun azaltıcı yöntemler hakkında yaklaşan sıcak günler öncesinde (kremler ve ilaçlar) sizlere bilgi vermek istedim.

Maddeler halinde tedavi aşamasında aşağıdaki yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

1. Aloe Vera jeli güneş yanığına en iyi gelen çözümlerin başında gelir.Kremin Nemlendirici özelliği ve hızlı bir iyileştirici olması ile güneşten yanan bölgelerinize yaklaşık ilk gün 3 saatte bir sürebilirsiniz.

2.Taze salatalık suyu ile Yanık olan bölgeye sürdüğünüz taktirde tazelenecektir.Yanığın ağrısını azaltacaktır.

3. Elma sirkesi sirkesini sulandırarak cildinize sürebilirsiniz yanma hissini azaltıcı etkiye sahiptir.

4. Her derde deva olabilen zeytin yağı yine burada da bende varım diyor.Zeytin yağı cildinizi yumuşatır ve acıyı azaltır.

5.Tıbbi olarak tedavi tavsiyem ise silverdin yanık kremidir.Silverdin yanık kremi faydasını gördüğüm en etkili kremdir eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.İlk güneşi aldığınız gün yaklaşık 3 saatte bir krem sürebilirsiniz ertesi günü acısının tamamen azaldığını hissedeceksiniz.

Yukarıdaki ilk 4 maddede bulunan tedavileri evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.Eğer gerçekten yanık dereceniz çok yüksek ise evinizde yoğurt ile tedavi etmek yerine en iyi çözüm yolu silverdin kullanmaktır.

Eğer güneş yanıklarıyla birlikte ateşiniz de varsa doktora görünmenizde fayda vardır.

Güneş yanığı cildinizde sulu düğüm yaptıysa kesinlikle patlatmayınız. Apse yapabilir cildinizde kalıcı lekelere neden olabilir.

Yukarıda paylaşmış olduğum güneş yanığı ne iyi gelir başlıklı yazım ile ilgili sormak istedikleriniz duygu ve düşüncelerinizi bana iletebilirsiniz.

Sağlıklı ve bol güneşli günler diliyorum.

Gelen aramalar: güneş yanığına ne iyi gelir,gunes yaniklarina ne iyi gelir,deniz yanığına ne iyi gelir,güneş yanığı,yaniga ne iyi gelir,güneş yanigina iyi gelen kremler,deniz yanıklarına ne iyi gelir,güneş yanığı ne iyi gelir,Güneş yanigi için ne iyi gelir

Paylaş:

Comments are closed.