Anasayfa » EĞİTİM » Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon örnekleri, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon, 2021 ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon örnekleri, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kısa kompozisyonlar, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon ödevleri, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsan hayatı, sevinçlerle, acılarla birlikte doğumdan ölüme akıp gider. Doğumla hayata merhaba deriz. Annemizin ak sütüyle beslenir, gelişir, büyürüz. Annemiz, çocukluğumuzun bin bir zahmetine annelik sevgisiyle katlanır. Çoğu zaman uyumaz. Adeta yemez yedirir. Üzerimize titrer. Üzerimize şefkat kanatlarını gerer. Anne sabrıyla hastalıklarımızı, sıkıntılarımızı göğüsler. Onun kucağı bizim için, sevginin, ilginin, merhametin, emin bir sığınağıdır.

“Cennet annelerin ayakları altındadır” sözüyle annelerimizin değerini ortaya kor Sevgili Peygamberimiz. Annemize sevgimiz, saygımız ölçüsünde hayatımız bir anlam taşır. İslam tarihinde Veysel Karanî bu konuda unutulmaz bir örnektir. Bu dünyada bizim için kederlenecek, ağlayacak tek kişi annedir. Bir annenin çocuğuna kaşı beslediği duygular, dünyanın en masum, en güçlü duygularıdır. Çocuğa gelecek bir zarardan, sıkıntıdan en fazla etkilenecek ve üzülecek olan annelerdir.

Elbette ki tek sevenlerimiz annelerimiz değildir. Başımıza bir iş geldiğinde üzülecek olanlarımız vardır; fakat hiç kimse annenin üzüldüğü kadar üzülemez, onun ağladığı gibi içten ağlayamaz. Annelerimiz en değerli hazinelerimizdir. Bu hazineleri elimizde tutmak, gönüllerini her daim hoş tutmak gerekir. Annenin kıymeti en çok o kaybedilince anlaşılır. Onun sıcaklığı ve samimiyeti hiç kimsede bulunmaz. Bizleri doğuran, bin bir emekle büyüten annelerimiz için ne yapsak yetersizdir. Ana hakkı Tanrı hakkıdır, derler. Onları mutlu ederek Tanrıyı da mutlu etmiş sayılırız.

Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bizleri önce bir müddet karnında, sonra kollarında ve ölünceye kadar da kalplerinde taşıyan annelerimize gösterilecek sevgi ve saygıya ortak olabilecek başka bir varlık yaratılmamıştır. Annemiz bizi dünyaya getiren , bizim karnımızı doyuran , ağladığımız zaman kucağında sallayarak avutan , hasta olduğumuzda yanımızda olan hayatımızın en değerli ve vazgeçilmez varlığıdır . Çocuğa gelecek bir zarardan, sıkıntıdan en fazla etkilenecek ve üzülecek olan annelerdir. “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözüyle annelerimizin değerini ortaya kor Sevgili Peygamberimiz.

Elbette ki tek sevenlerimiz annelerimiz değildir. Başımıza bir iş geldiğinde üzülecek olanlarımız vardır; fakat hiç kimse annenin üzüldüğü kadar üzülemez, onun ağladığı gibi içten ağlayamaz. Annelerimiz en değerli hazinelerimizdir. Bu hazineleri elimizde tutmak, gönüllerini her daim hoş tutmak gerekir. Annenin kıymeti en çok o kaybedilince anlaşılır. Onun sıcaklığı ve samimiyeti hiç kimsede bulunmaz.

Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın