Ali Koç Kimdir? Ali Koç’un Serveti Ne Kadar?

Ali Koç Kimdir? Ali Koç’un Serveti Ne Kadar?

10 Ağustos 2020 0 Yazar:

Ali Koç kimdir,Ali Koç nereli,Ali Koç eşi kim ,Ali Koç Biyografisi, Ali Koç oynadığı filmler,Ali Koç hangi dini benimser,Ali Koç hakkında kısa bilgiler, Ali Koç yaşı kaç,Ali Koç ne zaman doğdu,Ali Koç boyu kaç, Ali Koç göz rengi nedir, Ali Koç, Ali Koç hakkında merak edilenler, Ali Koç çocuğu var mı, Ali Koç hakkında notlar,Ali Koç hakkında kısa notlar, Ali Koç hakkında bilinmesi gerekenler

 

Bugün sizlere, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin; merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını öğrenebileceğiniz bir biyografi metni hazırladık. Umarız bu biyografi yazımız sizlere faydalı olur.

Ali Koç Nereli?

Koç Holding’in internet sitesinden alınan bilgilere göre; 1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür. … Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesidir

 

Ali Koç Kimdir?

Ali Yıldırım Koç, 2 Nisan 1967 tarihinde istanbul’da doğmuştur.

Annesi Çiğdem ve babası Rahmi Koç’un en küçük oğludur. Ömer Koç, Mustafa Koç adında abileri vardır.

Londra’da 1980 yılında başladığı Harrow School’dan 1985 yılında mezun oldu. 1989 yılında ABD. Houston Teksas’taki Rice Üniversitesi’nden lisans diplomasını aldı. 1995 – 1997 yılları arasında ABD. Boston, Massachusetts Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding AŞ yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.

1986 yılının yazında Otosan A.Ş. Ford Motor Company’nin ortaklığı ile otomobil montaj hattında çalıştı. 1987 ve 1988 yazlarında Koç Holding, A.Ş. Otomotiv Grubu’na bağlı olarak otomobil üretimi ve bayii ağı ile çalıştı. Bayii çalışmalarının tekrar yapılanması döneminde üst yönetim ile çalıştı. 1990 yazında J.P. Morgan, New York, NY Stajerlik yaptı.

1990-1991 tarihleri arasında American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı’na dahil olmuş, 1991-1992 yılları arasında Ramerica Internatio1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır.

1997 -2000 yılları arası Koç Holding A.Ş. Stratejik Planlama Grubu Başkanlığı’na Bağlı Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yaptı. 2000 yılından itibaren de Koç Topluluğu Bilgi Grubu Yürütme Komitesi Başkanı Koç Holding A.Ş.Yeni İş Geliştirme Koordinatörüdür.

2006 yılından itibaren Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2008 Ocak ayından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, 2009 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ali Koç şimdilerde ise Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanlığını üstlenmektedir.

 

Ali Koç’un Serveti Ne Kadar?

Ali Koç, Forbes’ın 2017 yılında hazırladığı ”En zengin 100 Türk” listesinde 50. sırada yer almaktadır. Bu listede Ali Koç’un serveti 700 milyon dolar olarak gösterilmiştir. Yapılan son araştırmalara göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, 2018’de başkan olmasının ardından 850 milyon dolar olan serveti, 2020 yılında 700 milyon dolara düştü.Forbes Türkiye, Mart ayı sayısında bu yıl 15. kez hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesini açıkladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kendisine 43. sırada yer buldu. Ancak bu listede bir detay dikkat çekti.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •