Anasayfa » EĞİTİM » Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon, alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon örnekleri, alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon, 2021 alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon örnekleri, alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kısa kompozisyonlar, alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon ödevleri, alışkanlık anahtarı yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size alışkanlık yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Alışkanlık yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir,alışkanlık yitirilmiş bir kelepçedir ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Alışkanlık denilince aklımıza gelenler bir kişinin devamlı yaptığı bir şey bağımlılık olarak görülebilir. Alışan bir kişiye devamlı bir şeyi istemesi öngörülmüştür. Örneğin acıktığımızda yemek yememiz bir alışkanlık olduğunu gösteriyor. Alışkanlılarımız bağımlılık haline gelirse insanlara zararlar verebilir.

İnsanlar alıştıklarından dolayı devamlı olarak istemektedir. Sizi kontrol eden alışkanlıklarınız olur aslında bir hapishanede kalan birisi olarak görülürsünüz. Özgür olarak görseniz dahi kendi içinizde cezalandırılmış olarak görebilirsiniz. Hayatınız devamlı bir şeye bağımlı olacaktır bunlar sizi mutsuz edebilir zaman içersinde. Çevrenizdekiler sizin davranışlarınızdan etkilenerek yalnızlığa doğru sürüklenirsiniz.

Kendi bileklerinize kelepçe takmayınız hayattan sıkılmamak için bir takım alışkanlıklardan uzak durarak sosyalleşmeye çalışın. İnsanlar bir şeye alıştığı zaman ayrılması kopması oldukça zor olacaktır. Düzenli bir şekilde alışkanlıklarınızı belirli seviyelerde tutunuz. Kendinizi kontrol etmeniz sürece dünyada hiç birşeye bağımlı olmayarak kendinizi yalnızlığa mahkum etmemiş olacaksınız. Yalnızlık kişilerin kendileri için yarattığı bir dünya olmuştur..

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Alışkanlıklar sürekli kendini tekrar eder. Kolayca kurtulamadığımızdan dolayı sürekli kendini tekrar eder. Bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur, atasözünde olduğu gibi alışkanlıklarla beraber büyürüz. Zaman içerisinde bazı alışkanlıkları kaybederken yeni alışkanlıklarda ediniriz.

Alışkanlık sadece yemek yeme, içme, gezme, giyinme, hareket değil aynı zamanda insanların duygu ve düşünceleridir. Huyumuz alışkanlıklarımızdan ortaya çıkar. Kolay kolay vazgeçemediğimiz gibi bizim karakterimizi kişiliğimizi ortaya çıkartır. Her insanın farklı alışkanlıkları olabildiği gibi ortak alışkanlıklarda vardır. Kiminin çok yemek yeme gibi alışkanlığı varken o kişinin fiziksel özelliğini ortaya çıkartır. İnsanlar sahip oldukları düşünce bakımından birbirleri ile olan farklılıklarını da ortaya koyarlar. Hayatımızda ben diyebilmek için huyumuz, alışkanlıklarımız, karakterimiz, kişiliğimiz ile olur.

Alışkanlıklarımızın zararlı olduğunu bildiğimiz halde vazgeçemeyiz. Anahtarı yitirilmiş kelepçeler gibi daima esiri oluruz. Örneğin sigara içmek gibi bir alışkanlığımız varsa bırakmak için uğraşmamız gerekir. Kötü alışkanlıkların esiri olmamak için irademizi güçlendirmeli uzak durmalıyız. Kendimizi bildiğimiz müddetçe alışkanlıklarımızdan da uzak durabiliriz.

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın