Anasayfa » EĞİTİM » Allah Dağına Göre Kar Verir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Allah Dağına Göre Kar Verir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon, allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon örnekleri, allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon, 2021 allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon örnekleri, allah dağına göre kar verir ile ilgili kısa kompozisyonlar, allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon ödevleri, allah dağına göre kar verir ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size allah dağına göre kar verir  ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. allah dağına göre kar verir ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, allah dağına göre kar verir ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Allah Dağına Göre Kar Verir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Allah Dağına Göre Kar Verir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Allah kime ne güzellikler ne yükler vereceğini çok iyi bilir. O bize bildirmiştir ki sevdiği kullarının bu dünyadaki yükü daha ağır olacaktır. Bizler için bu dünyadaki gelmiş geçmiş en önemli insan olan Hz Muhammed’in hayatına baktığımızda, gerçekten de Allah’ın en sevdiği kulunun, en çok acı çeken olduğunu görebiliriz.

Öyle ki peygamberimiz henüz doğmadan babasını ve küçük yaşlarda da annesini kaybetmiştir. Evlilikleri ve çocukları için de benzer durumlar söz konusudur. Hz. Fatma dışındaki tüm çocukları peygamberimizden önce vefat etmiş böylece dünyadaki en büyük acılardan biri olan evlat acısı kendisine tattırılmıştır. İslamı yaymaya çalışma girişimlerinde de müşrikler tarafından hor görülmüş, kendisine eziyet edilmiş hatta öldürülmek istenmiştir.

İnsanın bu dünyadaki görevi ne kadar büyükse, Allah’ın verdiği sıkıntılar da o derecede büyük olmaktadır. Allah dağına göre kış verirmiş sözünün gerçekliğini neredeyse tüm peygamberlerin hayatlarında görmek mümkündür.

Allah Dağına Göre Kar Verir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Güneşe çevirebileceği kadar gezegen, ağaca kaldırabileceği kadar dal, insana taşıyabileceği sayıda el takılmış. Devenin yükü ayrı, karıncanınki ayrı. Balığa uçmayı, aslana yüzmeyi teklif etmemiş. Hayır ve şerrin Allah’tan olması cihetiyle, insanları hidayete erdiren ve dalalete düşüren ancak o’dur. Bazı sıkıntılar vardır ki, kulun irade ve gücünü aşar. Böyle felaketler başa geldiği zaman heyecana kapılmadan ve şikayet etmeden takdir-i ilâhiye razı olup sabretmek müminlerin özelliklerindendir. Allah dağına göre kış verirmiş sözünün gerçekliğini neredeyse tüm peygamberlerin hayatlarında görmek mümkündür.

Sıkıntılarla uğraşmayan bir peygamber yoktur. Bizler için bu dünyadaki gelmiş geçmiş en önemli insan olan Hz Muhammed’in sallallahu aleyhi vesellem efendimizin hayatına baktığımızda, gerçekten de en çok acı çeken olduğunu görebiliriz.

Allah kimseye gücünün yettiğinden başkasını yüklemez, yükleyemez değil, yüklemez. Allah’ın kendi kullarına yüklediği sorumluluk, kulların güç yetireceği kadardır ve hatta onun çok altındadır. Allah insanları zora koşmaz, güçlerini son sınırına kadar zorlamaz, sıkıntıya sokmaz, müşkülat ve meşakkat vermez. Mükellef olan kullar o görevleri güçleri rahat rahat yetecek şekilde yapabilirler. Nitekim

Allah Dağına Göre Kar Verir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın