Amerikan Tilki Tazısı Hakkında Bilgiler

0
335

Amerikan Tilki Tazısı, Amerikan Tilki Tazısı nedir, Amerikan Tilki Tazısı özellikleri, Amerikan Tilki Tazısı hakkında bilgiler, Amerikan Tilki Tazısı bakımı, Amerikan Tilki Tazısı beslemesi, Amerikan Tilki Tazısı fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Amerikan Tilki Tazısı Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Amerikan Tilki Tazısı Köpekleri, kısa boylu bir av köpeğidir.

Amerikan Tilki Tazısı Nedir

Amerikan tilki tazısı, orta büyüklükte, kısa tüylü av köpeği ırkı. Omuzdan yere yüksekliği 55 – 63 cm, ağırlığı 27 – 32 kg olan Amerikan Fokshaundunun tüyleri, genellikle beyaz üstüne sırtta siyah ya da kızılımsı kahverengidir.

Amerikan Tilki Tazısı Hakkında Bilgiler

Amerika kıtasının keşfi ile birlikte kıtaya gelen kolonistlerden bazıları yanlarında tazılarını getirmişti. Dünyanın her yerinden gelen köpek ırkları, Amerika kıtasında bir araya geldi. Kıtada bir araya gelen İrlanda, İngiliz ve Fransız tazılarının melezi olarak ortaya çıkan Amerikan Tilki Tazısı, bölgeye yerleşen köpek üreticilerinin de dikkatini çekince, yeni kıtanın ihtiyaçlarına göre şekillendirilerek, kontrollü olarak üretilmeye başlandı. George Washington’ın da aralarında olduğu ilk üreticileri, Amerikan Tilki Tazısı’na özel olarak ilgi gösterince, ülkenin ilk dönemlerine ait bir sembol haline geldi.

Amerikan Tilki Tazısı Özellikleri

İngiliz kuzenine benzeyen Amerikan Tilki Tazısı, yetiştiricileri tarafından daha hafif, koku alma duyusu daha gelişmiş ve av alanında daha hızlı bir cins olarak yetiştirildi. Tüyleri genellikle beyaz üstüne sırtta siyah ya da kızılımsı kahverengidir. Bu köpeğin göğsü dar, kasları uzundur ve kubbe şeklinde kafası vardır. Bu köpeğin en belirgin özelliklerinden biri ise havlamasıdır. Havlaması o kadar melodiktir ki av sırasında kilometrelerce uzaktan bile seçilebilir.

Amerikan Tilki Tazısı Bakımı

Amerikan Tilki Tazısı uzun süre yalnız kalmayı ve bir yerlerde uzun süre kapalı kalmaktan hiç hoşlanmaz. Bu akıllı köpekler kapalı kaldıklarında enerjilerini atamazlar ve bunalıma girip yıkıcı davranışlarda bulunmaya başlarlar bundan dolayı egzersizleri aksatılmamalı ve ava götürülmelidir.

Amerikan Tilki Tazısı Egzersiz İhtiyacı

Her şeyden önce bir av köpeği olduğu için güvenli bir çevreye ve bol egzersize ihtiyaç duyar. Spor yapmaktan hoşlanan biri için iyi bir spor arkadaşı olabilir. Uzun yürüyüşler veya koşu en uygun egzersizlerdir. Tasmasız bırakılacaksa mutlaka güvenli bir alan dahilinde olmalıdır. Ev içinde çok fazla enerjik olan bu ırk, yeterince egzersiz yaptırılmadığı takdirde çevreyi tahrip edebilir veya huzursuz bir köpek haline gelebilir.

Amerikan Tilki Tazısı Fiyatları

Amerikan Tilki Tazısı Fiyatları ise 2000 lira ile 3000 lira arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here