Ankle Fractures Vücutta Nasıl Görünür ?

Ankle Fractures Vücutta Nasıl Görünür ?

28 Mart 2020 0 Yazar:

Ankle Fractures, Ankle Fractures nedir, Ankle Fractures hakkında bilgiler, Ankle Fractures özellikleri, Ankle Fractures belirtileri, Ankle Fractures nedenleri, Ankle Fractures tedavisi, Ankle Fractures vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Ankle Fractures hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Ankle Fractures hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Ankle Fractures Nedir ? Ayak Bileği Kırıkları nelerdir ?, Ankle Fractures belirtileri nelerdir ? Ankle Fractures tedavisi nedir ? Ankle Fractures vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Ankle Fractures

Ankle Fractures Nedir ?

Dizden ayağa kadar uzanan kaval kemiği olarak bilinen tibia ile baldırın ince yapılı kemiği fibulanın uç kısımlarının ayak kemiği talus ile buluştuğu nokta ayak bileğidir. Tibia kemiğinin talusla buluştuğu yüzey eklemin yük taşıyan üst (plafont) kısmını oluşturur. İç kısım iç mallelol ya da medial mallelol, arka kısım arka mallelol olarak adlandırılırken ince baldır kemiği fibulanın alt ucu da dış malleol ya da lateral malleol olarak bileğin dış çıkıntısını oluşturmaktadır. Ayak bileğinin her iki tarafında, hissettiğiniz yuvarlak çıkıntılar, alt bacağın kemiklerinin en son bitim noktalarıdır. Ayak bileğinin dış kısmında olan çıkıntı (lateral malleol), kamış kemiğinin (fibulanın) parçasıdır; ayak bileğinin iç tarafındaki, daha küçük olan çıkıntı (medial malleol) ise kaval kemiğinin (tibianın) parçasıdır. Kemikler dışında ayak bileğinde değişik bağlar ve tendonlar da bulunmaktadır.

Ankle Fractures Vücutta Nasıl Görünür ?

Ankle Fractures

Ankle Fractures

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •