Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Anne Hathaway Kimdir ?

0

Anne Hathaway kimdir,Anne Hathaway nereli,Anne Hathaway eşi kim ,Anne Hathaway Biyografisi, Anne Hathaway oynadığı filmler, Anne Hathaway hangi dini benimser,Anne Hathaway hakkında kısa bilgiler, Anne Hathaway yaşı kaç, Anne Hathaway ne zaman doğdu, Anne Hathaway boyu kaç, Anne Hathaway göz rengi nedir, Anne Hathaway, Anne Hathaway hakkında merak edilenler, Anne Hathaway çocuğu var mı,  Anne Hathaway hakkında notlar, Anne Hathaway hakkında kısa notlar, Anne Hathaway hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Anne Hathaway Hakkında Bilgiler

Anne Hathaway Kimdir ?

People dergisi tarafından 2006 yılında En Güzel 50 İnsan arasında gösterilmiş olan Amerika’lı sinema ve dizi oyuncusu. Get Real dizisi ile ünlü olan ve Havoc, Devil Wears Prada gibi filmlerde karşımıza çıkan genç oyuncu, son olarak Tim Burton’ın yönettiği Alice in Wonderland filmindeki başarılı performansı ile karşımıza çıkmıştır. Anne Jacqueline Hathaway, 12 Kasım 1982 tarihinde, Brooklyn, New York, A.B.D.’de dünyaya geldi. Babası avukat olan Gerald Hathaway, annesi ise oyuncu olan Kate McCauley’di. Koyu bir Katolik olarak yetiştirilen Hathaway, abisinin eşcinsel olduğunu öğrendikten sonra, kişilerin cinsel tercihlerine karışan bir mezhebin üyesi olmayacağını öne sürerek kendisini mezhepsiz bir Hristiyan olarak tanımladı.

New York Üniversitesi’ne başlayan Anne Hathaway, burada okuduğu süre zarfında Barrow Group Theater Company adlı tiyatro okulunda eğitim aldı ve ardından ilk televizyon deneyimini Get Real dizisiyle elde etti.1999-2005 yılları arasında genellikle aile filmlerinde rol alan Anne Hathaway bundan sonra daha ciddi filmlerde rol alacağını belirterek Havoc,  Brokeback Mountain, The Devil Wears Prada, Becoming Jane, Get Smart, Passenger gibi yapımlarda boy gösterdi..Bir drama filmi olan Rachel Getting Married  güzel oyuncuya ilk Oscar adaylığını getirdi. Johnny Depp gibi ünlü oyuncularla başrol oynadığı Alice in Wonderland filmiyle eleştirmenlerden tam not almıştır. People dergisi tarafından 2006 yılında En Güzel 50 İnsan arasında gösterilen Anne Hathaway Sefiller filmindeki performansı ile övgü dolu yorumlar ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne uzanmıştır; ayrıca aralarında Altın Küre, SAG Ödülü ve BAFTA’nın da bulunduğu diğer büyük önemli ödülleri de almıştır.

Anne Hathaway En İyi Filmleri

  • Yıldızlararası
  • Kara Şövalye
  • Ocean’s 8
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap