Anasayfa » Kompozisyon Ödevleri » Anne ile ilgili Kompozisyon örnekleri

Anne ile ilgili Kompozisyon örnekleri

Anne ile ilgili Kompozisyon Örneği ve Yazıları

Anne kompozisyon yarışmaları
Anne ile yazılar

Annelerimiz biz dünyaya geldiğimizde gözümüzü bu dünyaya açtımızdan gözümüzü kapatıncaya kadar geçen sürede sürekli olarak bize destek olan yanımızda olan ALLAH tarafında bize verilen meleklerdir.

Annelerimizin ALLAH ın nurundan üflediğini bilinmektedir. Annelerimiz şefkat ve merhamet kaynağıdır bu dünyda. Bizi her türlü tehlikeye karşı korumaktadırlar. Bizim bebekliğimizden itibaren sürekli olarak bizi koruyan bizi yediren içiren en güzel varlıklardandır. Peygamber Efendimizin ” Cennet Annelerin Ayakları Altındadır.” sözünde anlayacağımız gibi dinimizde gerekse aile hayatımızda gerekse dünyamızda annelerimizin kıymetini bilmemiz gerekmektedir.

Sonuç olarak annelermizin ne yaparsak yapalım annelermizin haklarını ödeyemeyeceğimizi unutmamak gerekmektedir. Annelerimizin kıymetini bilmeli ve daima onlara hak ettikleri değerin üstünde bir yere koymamız gerekmektedir.

“Anne ile ilgili Kompozisyon örnekleri” üzerine 3 yorum

  1. Anne demek melek demek kurtarıcı demek anne demek herşey demektir anne öyle bir şeydir ki bizi 9 ay karnında taşıyan yılmadan bıkmadan bize bir of demeden geceleri uyumadan bize bakan bizim için elinden geleni yapan bir melektir anne . Anne demek birkaç kelimeyle , iki cümleyle anlatılacak bir şey değildir ki anne demek cennet demektir .annenin dokunduğu yerde güller açar , seni sevgiye boğan , herdaim yanında olan hastalandığında başucunda ayrilmayan seni sen yapan annedir anne koruyucu melektir aynı zamanda evin temelidir anne evin ustasıdır anne bize büyük bir hayatı veren annedir anne şefkati vardır ya o sadece annededir anne senin doğru yol rehberindir hani derler ya anne diyorsa birşey biliyordur o bilir sen inan diye doğru annem annemiz diyorsa birşey biliyordur anne bir şey değildir anne gerçekten herşeydir bu hayatın en güzel seyidir bu dünyada hatta evrende en güzel şey nedir ? Deseler anne derim hiç düşünmeden anne bizim için kan damarıdır kalptir anne bizim herseyimizdir varolma nedenimizdir ” cennet annelerin ayakları altındadır” diye birşey var ya anne ne güzel bir şey ama dogurmakla anne olunmuyor anne olmak için hissetmek sevmek görmek bilmek herseyi çocuğun için yapabilmektir ne olursa olsun anne çok değerli bir şeydir sahip olamayanlar olanlardan daha iyi bilir anne kiymetlimizdir bu dünyadaki en büyük kiymetimizdir bizim en büyük servetimizdir anne çok güzel bir şeydir .

    Cevapla

Yorum yapın