Anasayfa » Genel » Ariston Clas One Kombi Hata Kodları Ve Çözümleri

Ariston Clas One Kombi Hata Kodları Ve Çözümleri

Ariston Clas One Arıza Kodları ve Açıklamaları

Ariston Yoğuşmalı kombi cihazları üzerinde görülen SP1 SP2 SP3 arıza kodları cihazın durmasına neden olmaktadır.

Ariston Clas One Hata Kodları ve çözümleri
Ariston kombi hata kodları

Ariston yoğuşmalı kombi modelleri üzerinde yoğuşma ünitesinde veya ateşleme kısmında ortaya çıkan arızalar bu kodun gösterilmesine neden olabilmektedir. Kombiniz sistem kontrollerini tam olarak sağladıktan sonra ilk ateşleme denemesini gerçekleştirmektedir. Eğer ateşleme denemesi yapıldıktan sonra yanma oluşmaması durumunda arıza kodlarını göstermektedir. Ariston Clas One Arıza Kodlarının anlamı şu şekildedir;

Ariston Clas One SP1 Arıza Kodu
Kombi üzerinde başarısız ateşleme olduğunuz göstermektedir. Kombi üzerinde arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmesi gerekir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir. Bu tür arızalarda Ariston kombi servisinden destek almanız gerekir.

Ariston Clas One SP2 Arıza Kodu
Kombi ikinci ateşlemeyi de başaramadı. Kombi üzerinde çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmesi gerekir. Çakmak soket ve bağlantıları detaylı olarak incelenmelidir. Gaz valfi kontrolleri uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Ariston Clas One SP3 Arıza Kodu
Kombi üzerinde üçüncü ateşleme başarısız oldu. Kombi üzerinden arızanın çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmesi gerekir. Çakmak, soket bağlantıları doğru şekilde incelenmelidir. Gaz valfi soket ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.

Ariston Clas One 501 Arıza Kodu
Alev algılanmadığı zaman ekran üzerinde gösterilen arıza problemidir. İyon sistemi kart bağlantıları doğru şekilde kontrol edilmelidir.

Ariston Clas One 504 Arıza Kodu
Alevlenme arızası ortaya çıktığı zaman gösterilen kod olarak yer alır. Ateşleme iyonizasyon sistemleri ya da bağlantıları kontrol edilmesi gerekir.

Alevlenme hataları ortaya çıktığı zaman kombi üzerinde gaz olduğu kontrol edilmelidir. Fatura ya da doğalgaz altyapı çalışmaları nedeniyle kombi üzerinde gaz kesintisi ortaya çıkabilir. Gaz kesintilerini kontrol edebilmenin en kolay yolları arasında doğalgazla çalışmaya devam eden ocağın çalışıp çalışmadığını kontrol edilmesidir. Altyapı çalışmaları esnasında gaz basıncının normal seviyenin altına düşmesi gibi nedenlerden dolayı kombi ekranı üzerinde alevlenme ile ilgili arıza kodu görüntülenebilir.

Yorum yapın