Anasayfa » FİTNESS » Arka Kol Egzersizleri Nelerdir ?

Arka Kol Egzersizleri Nelerdir ?

Arka kol egzersizleri nelerdir, arka kol egzersizler, kolay arka kol egzersizleri, arka kol fayda egzersiz hareketleri, arka kol etkileyici egzersiz hareketleri, Dambıl ile arka kol kası hareketleri, dambıl ile arka kol kası hareketleri nelerdir, kolay yapılacak dambıl hareketleri, dambıl ile arka kol egzersizleri, Arka kol kası hareketleri nelerdir, arka kol kası geliştirme, arka kol kası kolay hareketler, evde arka kol kası hareketleri nelerdir, evde arka kol kası nasıl yapılır, kolay arka kol kası hareketleri, faydalı ön kol geliştirme hareketleri, faydalı ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, kısa sürede kol kası nasıl yaparım, kısa sürede ön kolumu nasıl geliştiririm, kısa sürede kol kası yapma

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness arka kol kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Arka Kol Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

 

Arka Kol Egzersizleri Nelerdir ?

Dips: Dips egzersizi, arka kol kasları odaklıdır. Ama bunun yanında kanat ve göğüs kaslarını da aktif hale getirerek gelişimine yardımcı olur. Bu egzersizi yaparken kalçanı yere değdirmemeye özen göstermelisin. Ayrıca bacaklarını germeye zorlamamalı ve gerektiğinde dizlerini bükerek hareketi yapmalısın.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Triceps extension: Bu hareketi, ister evde pet şişe gibi bir ağırlıkla, istersen de salonda dumbell’larla yapabilirsin. Bu hareket, özellikle kadınlarda yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kol sarkmalarını ortadan kaldırmak konusunda çok etkilidir. Ağırlık yardımıyla yapmak hareketin etkisini arttırır ancak ağırlık yoksa, ağırlık yerine geçebilecek bir pet şişe yardımıyla da yapılabilir.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Kick back: Bu hareket de yine evde ve spor salonunda yapılabilir; üstelik son derece pratiktir. Yalnızca hareket sırasındaki duruş nedeniyle bel ağrısına neden olabileceği için; iki kol ile çalışmak yerine; bir el dizde olacak şekilde hareketi yapmak daha doğru ve daha az riskli olacaktır.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Diamond push up: Bu, arka kol odaklı bir şınav hareketidir. Ve arka kol kaslarını oldukça iyi çalıştırır. Ancak ileri seviyelerde yetersiz kalır. Bu hareket için normal şınav pozisyonu alıp, sadece ellerini fotoğraftaki gibi elmas konumuna getirmelisin. Eğer ellerini bu şekilde yapmakta zorlanıyorsan, düz şınav da çekebilirsin.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

One arm pulley push down: Bu hareketi ekipman nedeniyle spor salonunda yapman gerekiyor. Çünkü hareket, triceps station denen özel bir makinede yapılıyor. Ucunda ağırlık plakaları olan tutma kulpunu; tek el ile avuç içi yukarıya bakacak şekilde tutmalı ve nefes vererek dirsek tamamen düzleşene kadar itmelisin. Nefes alarak başlangıç noktasına gelmeli ve hareketi tekrar etmelisin. Tekrar sayısını tamamladıktan sonra ise diğer koluna geçmelisin.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın