Anasayfa » FİTNESS » Arka Kol Kası Hareketleri Nelerdir?

Arka Kol Kası Hareketleri Nelerdir?

Arka kol kası hareketleri nelerdir, arka kol kası geliştirme, arka kol kası kolay hareketler, evde arka kol kası hareketleri nelerdir, evde arka kol kası nasıl yapılır, kolay arka kol kası hareketleri, Kısa sürede kol kası nasıl yapılır, sıfırdan başlayarak kol kası yapma, sıfırdan başlayarak nasıl kol kası yaparım, kol kol kası hareketleri nelerdir, faydalı ön kol geliştirme hareketleri, faydalı ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, kısa sürede kol kası nasıl yaparım, kısa sürede ön kolumu nasıl geliştiririm, kısa sürede kol kası yapma

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness arka kol kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Arka Kol Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

 

Arka Kol Kası Hareketleri Nelerdir?

Underhand Kickback: Arka kol kaslarınızı aktive eden bu hareketi yapmak için dambıllarınızı alın, ayağa kalkın, dizlerinizi hafifçe kırın ve öne doğru hafifçe eğilin. Sırtınızın bu sırada düz olmasına dikkat edin. Ellerinizi, avuçlarınızın içi karşıya doğru bakacak şekilde tutun ve dizlerinize paralel tuttuğunuz ön kollarınızı, dirsekleriniz düz olana kadar biçimde arkaya doğru itin.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Lying Dumbbell Triceps Extension: Omuz kaslarınızla birlikte arka kol kaslarınızı çalıştıracak hareketi doğru uygulamak için her iki elinize dambıllarınızı alın ve çalışma sehpasına, ayaklarınız yere basacak biçimde uzanın. Dirseklerinizi kırarak avuçlarınızın içleri birbirine bakacak şekilde dambılları başınızın iki yanına doğru indirin. Arkasından ağırlıkları iterek, dirsekleriniz düz olana kadar dambılları kaldırın.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

One-Arm Overhead Extension: Ön kollarınızı güçlendirirken arka kol kaslarınızı da çalıştıracağınız hareketi, ister ayakta isterseniz oturarak yapabilirsiniz. Tek elinize dambıl alın, kolunuzu doğal formuyla havaya kaldırın ve dambılı yavaşça sırtınıza doğru indirin.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Dips: Çalışma sehpası ya da duvara yasladığınız bir sandalyeden destek alarak gerçekleştireceğiniz dips, ek bir ekipman olmadan uygulayabileceğiniz arka kol hareketleri arasındadır. Arka kol ve omuz kaslarınızın bir bölümünü çalıştırdığınız hareketi doğru olarak yapmanız için elleriniz öne bakacak biçimde sehpa veya sandalyenin uç kısımlarına tutunun. Ardından ayaklarınızı öne doğru uzatın ve topuklarınızdan destek alın. Dikkatli ve yavaşça dirseklerinizi kırarak, ağırlığınızı arka kollarınıza verin ve yeniden başlangıç pozisyonuna dönün.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Close-Grip Pushup: Dar tutuşlu şınav olarak da bilinen hareket, sıklıkla uygulanan şınavdan farklı olarak ellerin birbirine daha yakın tutulmasıyla gerçekleştirilir. Ön omuz, göğüs ve arka kol kaslarınızı etkili şekilde çalıştırmanızı sağlayan harekete alışmak için bir süreliğine dizlerinizden destek alabilirsiniz.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Band Pushdown: Egzersiz bandı aracılığıyla yapabileceğiniz bu hareketin öncesinde, egzersiz bandını vestiyer veya askılığınızın yüksek kısımlarına geçirin. Sırtınızın düz ve ayaklarınızın omuz hizasında açık olduğundan emin olun. Bandı, her iki kolunuzla dirsekleriniz düz oluncaya kadar aşağı doğru çekin ve yavaşça tekrar yukarı doğru bırakın. Hareketi yaparken arka kollarınızın çalıştığından emin olun.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın