Ana SayfaEĞİTİMArmut Piş Ağzıma Düş İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Armut Piş Ağzıma Düş İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon, armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon örnekleri, armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon, 2021 armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon örnekleri, armut piş ağzıma düş ile ilgili kısa kompozisyonlar, armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon ödevleri, armut piş ağzıma düş ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. armut piş ağzıma düş ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, armut piş ağzıma düş  ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Armut Piş Ağzıma Düş İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Armut Piş Ağzıma Düş İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Her insanın, bu dünyada kendisinin ve ailesinin geçimini sağlamak için çalışması, bir iş edinmesi gerekir. Yahut öğrencilerin, güzel bir gelecek kurması için derslerine özen göstermesi ve düzenli çalışması gerekir. Diğer yandan da bazı insanlar vardır? Armut piş, ağzıma düş deyimi, tembellerin, uyuşukların ve hazırcıların söylemidir. Çalışmaktan erinen, alın terinin kıymetini bilmeyen ve göze almayan kişiler, her şeyin kendisine gökten inmesini bekler.

Hiçbir şey için emek harcamadan, çalışmadan, öğrenmeden, keyif çatarak yaşarlar. Bu tür insanlar tembeldir. Hep bahane bulup çalışmaktan kaçarlar. Ama bu yanlış bir davranıştır. Bu insanlar günün birinde yalnız kaldıklarında hiç kimseden yardım alamazlar ve sıkıntı yaşarlar.

Bir gün, Peygamber efendimiz, bir yerden geçerken, boş duran birisine selam vermedi; fakat dönerken aynı adama selam verdi. Eshab-ı kiram, (Ya Resulallah, geçerken selam vermediniz, dönerken niye selam verdiniz) diye hikmetini sordukları zaman, cevaben buyurdu ki:

Armut Piş Ağzıma Düş İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Hayatları boyunca sürekli çabalayan insanlar hazırcılık konusunda daima sorun yaşamışlardır. Çünkü kendi emekleri ile olmayan işlerin kendileri için hayırlı olmayacağına inanırlar. Ama bazı insanlar vardır hayatları boyunca hep şanslarına veya anne babasının varlığına güvenerek hayatlarını sürdürmeye çalışırlar.

Bu insanlar genelde yapılması gereken işleri erteler veya kendiliğinden olmasını bekleyerek zaman geçirirler. İşin ne olduğunu sorduğunuzda ise çalışmaya devam ettiğini söylerler ama sadece bekler. İşi yapmadığını gören sorumluluk sahibi kişiler onun yerine işi yaparak onun daha çok tembel olmasına ve iş yapmamasına neden olmaktadırlar. “Armut piş ağzıma düş” tam anlamıyla hazırlık yapılmayan durumlarda dahi sonucun iyi olacağına olan beklentiyi ifade eder.

Yapılması gerekenin yapılmaması ise bu olayın gerçekleşmesine engeldir. Sorumluluklarını yerine getirmeyen, hazırlıklarını yapmayan kişilerin en çok karşılaştıkları durumdur ve hiçbir zaman sebebini anlayamazlar. Kendilerine şansız kabul edip olayın kolay tarafından değerlendirme yaparak rahatlarlar. Armut’un olgunlaşması için gereken iklim şartlarının oluşması gerekir. Yani gerekli şartlar sağlanmadığı müddetçe işlerimizin olgunlaşıp istediğimiz gibi sonuçlanmasını beklememeliyiz.

Armut Piş Ağzıma Düş İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar