Anasayfa » SAĞLIK » Arpacık Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür ?

Arpacık Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür ?

Arpacık, Arpacık nedir, Arpacık hakkında bilgiler, Arpacık özellikleri, Arpacık belirtileri, Arpacık nedenleri, Arpacık tedavisi, Arpacık vücudun hangi bölgelerinde görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Arpacık hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Arpacık hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Arpacık Nedir ? Arpacık nedenleri nelerdir ?, Arpacık belirtileri nelerdir ? Arpacık tedavisi nedir ? Arpacık vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Arpacık

Arpacık Nedir ?

Tıpta hordeolum olarak tanımlanan arpacık, göz kapağı bezlerinde oluşan ve yaygın görülen bir enfeksiyondur. Cilt üzerinden dışa doğru şişlik ve kızarıklık ile karakterize olan arpacığın en yaygın sebebi stafilokok aureus adlı gram pozitif bakteri türüdür. Arpacık, göz kapaklarının uç kısmında bulunan meibomian bezlerinin tutulumuyla oluşur. Oluşum yerine göre iç hordeolum ya da dış hordeolum olarak tanımlanan arpacık, iltihaplı bir cilt hastalığıdır. Kirpiğin dip kısmında ya da göz kapağının altında oluşan arpacık, çoğunlukla gözde kaşınma ve batma hissi ile başlar ve bu semptomların ardından 1-2 gün sonra cilt yüzeyinde görünür hâle gelir. Uygun tedavi ile yaklaşık bir hafta içinde iyileşir. Arpacığın oluşum nedenlerine geçmeden önce “Arpacık nedir?” bunu iyi anlamak gerekir.

Arpacık Vücudun Hangi Bölgelerinde Görünür ?

Arpacık
Arpacık

Yorum yapın