Anasayfa » KİM KİMDİR » Ataç İmamoğlu Kimdir?

Ataç İmamoğlu Kimdir?

Ataç İmamoğlu kimdir,Ataç İmamoğlu nereli,Ataç İmamoğlu eşi kim ,Ataç İmamoğlu Biyografisi, Ataç İmamoğlu oynadığı filmler,Ataç İmamoğlu hangi dini benimser, Ataç İmamoğlu hakkında kısa bilgiler,Ataç İmamoğlu yaşı kaç,Ataç İmamoğlu ne zaman doğdu,Ataç İmamoğlu boyu kaç, Ataç İmamoğlu göz rengi nedir, Ataç İmamoğlu, Ataç İmamoğlu hakkında merak edilenler, Ataç İmamoğlu çocuğu var mı, Ataç İmamoğlu hakkında notlar,Ataç İmamoğlu hakkında kısa notlar,Ataç İmamoğlu hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Ataç İmamoğlu Nereli?

ODTÜ-Elektrik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Stanford Üniversitesi’nde Elektromanyetik indüklemeli şeffaflık ve Lazerler konusunda doktora eğitimi gördü. Doktora sonrasında atom fiziği ve moleküler fizik alanlarında Harvard Üniversitesi’nde araştırmalar yaptı. 2002’den beri İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü’nde fizik profesörlüğü yapmaktadır.

 

Ataç İmamoğlu Kimdir?

Türk Bilim Adamı Ataç İmamoğlu Ataç İmamoğlu, dünyada tanınan  bilim adamı unvanı olarak insanlığa hizmet vermektedir. İmamoğlu, kuantum bilgisayar üzerine çalışmalar yaparak bilim dünyasına bilgisayar alanında yenilikler getirmeye çalışmıştır. Kariyeri git gide artan İmamoğlu TÜBİTAK ödülüne de layık görülmüştür. Hala Bilimsel çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Fizik ve bilim ödüllerinin de sahibidir. Bu değerli insan bu alandaki çalışmalarını eşsiz bir gayret içerisinde sürdürmektedir. Ülkemiz için önemli bir bilim insanıdır.

Ataç İmamoğlu Kariyerinde Basamakları Tek Tek Aşmıştır Ataç İmamoğlu, özellikle bilgisayar üzerindeki çalışmalarıyla bilgisayar dünyasına yenilik getirerek bu alanda insanlığa hizmet etmiştir. Günümüz teknolojisi hakkında pek çok araştırmalar yapmıştır. Bu çalışmaları ona kariyer basamaklarını hızlıca çıkmasına yardımcı olmuştu

 

Yorum yapın