Anasayfa » KİM KİMDİR » Atıf Emir Benderlioğlu Kimdir ?

Atıf Emir Benderlioğlu Kimdir ?

Atıf Emir Benderlioğlu kimdir,Atıf Emir Benderlioğlu nereli,Atıf Emir Benderlioğlu eşi kim ,Atıf Emir Benderlioğlu Biyografisi, Atıf Emir Benderlioğlu oynadığı filmler,Atıf Emir Benderlioğlu hangi dini benimser, Atıf Emir Benderlioğlu hakkında kısa bilgiler, Atıf Emir Benderlioğlu yaşı kaç,Atıf Emir Benderlioğlu ne zaman doğdu,Atıf Emir Benderlioğlu boyu kaç, Atıf Emir Benderlioğlu göz rengi nedir, Atıf Emir Benderlioğlu, Atıf Emir Benderlioğlu hakkında merak edilenler, Atıf Emir Benderlioğlu çocuğu var mı, Atıf Emir Benderlioğlu hakkında notlar,Atıf Emir Benderlioğlu hakkında kısa notlar, Atıf Emir Benderlioğlu hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

Fotoğrafçı, seslendirmen, grafiker ve oyuncu Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tam olarak adı Atıf Emir Benderlioğlu’dur. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik mezunudur. 2006 yılında Adem’in Trenleri filmi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Emir Benderlioğlu, Dağ II, Panzehir, Deli Dumrul sinema filmlerinin yanı sıra Sessiz Fırtına, Kavak Yelleri, Ayrılık, Keskin Bıçak, Yer Gök Aşk, Galip Derviş ve Osmanlı Tokadı gibi dizilerde yer almıştır. 

Atıf Emir Benderlioğlu Nereli ?

Atıf Emir Benderlioğlu Kimdir ?

Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tam adı Atıf Emir Benderlioğlu’dur. Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. Üniversitede önce heykel bölümünde okudu, sonra da Grafik Bölümüne geçti.
Emir Benderlioğlu, iş hayatına TRT’de tanıtım kordinatörü olarak başladı. Bu sırada Yönetmen Alper Çağlar ile tanıştı ve onun filmlerinde rol almaya başladı. Sonra da Harika Uygur casting ajansına kaydoldu ve İstanbul’a yerleşti.

Emir Benderlioğlu, yakın arkadaşı Işın Karaca,Ferdi Kurtuldu ve Eda Ertürk’le İstanbul Beyoğlu’nda Cafe Benderli isminde bir cafe açmıştır. Emir Benderlioğlu, 6 Temmuz 2010 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Ceren Şekerci ile evlendi. Nur adında bir kızı vardır. 2011 – 2012 yılları arasında “Yer Gök Aşk” dizisinde Burak Hakkı, Melisa Aslı Pamuk, Tuvana Türkay, Işıl Yücesoy, Murat Ünalmış, Birce Akalay, Selen Soyder, Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya ile beraber oynamıştır.

2013 yılında TRT’de yayınlanan “Osmanlı Tokadı” dizisinde Uğur Çavuşoğlu,Alper Kul, İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Emir Benderlioğlu, Mazhar Alanson, Bertan Ceylan, Pelin Akil ile beraber rol aldı. 2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı “Panzehir” adlı sinema filminde Emin Boztepe, Cüneyt Arkın, Emir Benderlioğlu, Kaan Urgancıoğlu ile birlikte rol aldı.

 

Atıf Emir Benderlioğlu Filmleri

  • Börü
  • Dağ 2
  • Panzehir

Yorum yapın