Anasayfa » SAĞLIK » Ayak Terlemesi Vücutta Nasıl Görünür ?

Ayak Terlemesi Vücutta Nasıl Görünür ?

Ayak Terlemesi, Ayak Terlemesi nedir, Ayak Terlemesi hakkında bilgiler, Ayak Terlemesi özellikleri, Ayak Terlemesi belirtileri, Ayak Terlemesi nedenleri, Ayak Terlemesi tedavisi, Ayak Terlemesi vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Ayak Terlemesi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Ayak Terlemesi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Ayak Terlemesi Nedir ? Ayak Terlemesi nedenleri nelerdir ?, Ayak Terlemesi belirtileri nelerdir ? Ayak Terlemesi tedavisi nedir ? Ayak Terlemesi vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Ayak Terlemesi

Ayak Terlemesi Nedir ?

Terleme vücudun ısı kontrolünü yapmak için meydana gelen fizyolojik bir olaydır. Aşırı terleme (hiperhidroz) ise çevre koşulları ve vücudun ısı kontrolünden bağımsız olarak fazla miktarda terleme durumudur. Hiperhidrozu olan hastaların terlemesi için hareket etmelerine gerek yoktur. Hatta oturdukları yerde ellerinden ter damlayabilir. Hastalık, primer, bir ilaç yada tıbbi bir duruma bağlı olarak gelişebilir. Bölgesel aşırı terleme özellikle koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı ve daha nadir olarak baş-boyun bölgesinde olan terlemedir. Yemek yerken terleme, Frey sendromu denilen durumda görülür. Yaygın hiperhidroz; hormonal, nörolojik, enfeksiyonel sebeplerle ya da kalp damar hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, ilaç ve zehirlenme nedenleriyle meydana gelebilir. Bölgesel aşırı terleme, diğer terleme rahatsızlıklarına oranla daha sık görülür. Nedeni tam anlamıyla bilinmemekle birlikte sinir sisteminin uygunsuz çalışması, hastalığın temel nedeni olarak görülmektedir.

Ayak Terlemesi Vücutta Nasıl Görünür ?

Ayak Terlemesi
Ayak Terlemesi

Yorum yapın