BALIK BESLEYENLER İÇİN FAYDALI BİLGİLER

0

Balık Nasıl Beslenir?

Balıkları beslerken yemlerini verirken çok dikkatli olmalıyız .Balıklar için sadece bir tane yem kulllanmalıyız .Çünkü balıklar için 1 tane yem gün boyu onları zinde tutar.Balıklar da insanlar gibi canlıdır çok yemek yediğinde ölür.Ama balıklar suda insanlar karada yaşar.Bu konulara çok dikkat etmeliyiz çok yem verdiğimizde onların ölebileceğini unutmamalıyız.Şimdi size birazda balıkların gelişiminden bahsedicem.

Balıklar gelişirken onlarla ilgilenmek yani onlara tatlı söz söylemek onların gelişimine katkıda bulunur.İnsanlar bile diğer canlılardan güzel söz ve sevgi bekler.Bizde balıklarla konuşup onlarla ilgilenmeliyiz.Çünkü oda bizler gibi canlıdır.Evimde limon adında bir balık besliyorum ve onla her gün konuşupö ilgileniyorum.O artık beni tanıyo.Ve bu konulara çok ama çok dikkat ettiğim için beni çok ama çok seviyo.Bende onu çok ama çok seviyorum.Lütfen herkez bunlara dikkat etsin .İnsanlar ve balıklar arasındaki ilişkiyi unutmasın .

 

balık nasıl beslenir1.Su değişimleri akvaryumunuzdan kirletici maddeleri ve biyolojik atıkları temizler, akvaryum suyunuzu tazeler. Bu işlemi hafta bir gün belirleyerek her hafta aynı gün yapabilirsiniz.Ortalama değişim miktarı temizlik amaçlı ise her hafta:½,%20 hastalık hallerine ise:hastalık türü ve durumuna göre %20 ila %60 arası değişim yapabilirsiniz.

2.Balıklar, insanlar gibi vücut sıcaklıklarını sabit tutamazlar.Akvaryum sıcaklığınızı sabit tutmaya  ve su değişimleri sırasında yeni eklenecek suyun akvaryum suyunuzla aynı sıcaklıkta olmasına dikkat ediniz.

 

3.Akvaryumunuzda gerekmedikce ilaç yada kimyasal maddeleri kullanmamaya özen gösterin.(Bazı akvaryist arkadaşlar her su değişimde koruma amaçlı ilaçlar kullanırlar)bu olay hiç iyi değildir bakterilere ve hastalıklara karşı direnç kazandırır hastalık esnasında kullandığınız zaman ilaç maalsef işe yaramayacaktır.Ph miktarınızı değiştirmek istediğinizde, ph arttırmak için kayalar, karbonat kısmı soda düşürmek içinse ağaç bitkiler,gaga taşı kullanabilirsiniz. Akvaryumunuzdaki ani pH değişimlerinden kaçınmaya çalışın.

Paylaş:

Leave A Reply

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.