Bel Düzleşmesi Vücutta Nasıl Görünür ?

Bel Düzleşmesi, Bel Düzleşmesi nedir, Bel Düzleşmesi hakkında bilgiler, Bel Düzleşmesi özellikleri, Bel Düzleşmesi belirtileri, Bel Düzleşmesi nedenleri, Bel Düzleşmesi tedavisi, Bel Düzleşmesi vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Bel Düzleşmesi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Bel Düzleşmesi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Bel Düzleşmesi Nedir ? Bel Düzleşmesi nedenleri nelerdir ?, Bel Düzleşmesi belirtileri nelerdir ? Bel Düzleşmesi tedavisi nedir ? Bel Düzleşmesi vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Bel Düzleşmesi

Bel Düzleşmesi Nedir ?

Normal ve sağlıklı bir omurgada bel bölgesi kımında oluşan hasarlar ve belin normal şeklinin korunamamıs durumunda çeşitli fonksiyon bozuklukjları, haqreket problemleri ve ağrıya sebep plaabilen ve tedavi gerektiren tıbbi bir durum olarak karşımıza çıkan bel düzleşmesi aslında ciddi bir rahatsızlıktır. Omurganın doğal eğrilikleri denilidiğinde, bel bölgesinde de içe doğru olan hafif bir eğrilik görülür. Bu eğrilik doğal bir eğrilitir ve vücudun normal fonksiyonlarını yerine gtirmesine imkan sağlar. Günlük ve mesleki yaşam esnasında yapılan ani ve bilinçsiz hareketler, hatalı yapılan ağır yük kaldırma hareketleri, yanlış yapılan egzersizler, omurgamızın bel bölgesinde bulunan ve içe doğru bir seyir izleyen dağal eğriliğin tam tersine dörcesine dzüleşmesine neden olabilir. Bu durumda bel düzleşmesinden söz edilir. Bel düzleşmesi olan insankarda, normal eğriğilin tersine doğru düzleşmesiyle birlikte omurganın lomber kavisi (içe doğru olan doğal bel eğriliği), kaybolarak düz bir kısım gibi hareket etmeye başlar ve omurgada problemlere neden olur. Bel bölgesinde meydan gelen düzleşmeyle birlikte, sorun sadece bel bölgesiyle sınırlı kalmaz. Bel düzleşemesi yaşayan hastanın başı normal duruş hizasından saparak, vücudun ön tarfına doğru yer edğiştirmiş pozisyonda durmaya başlar, dik postürün korunmasında hasta sıklıkla problem yaşar.

Bel Düzleşmesi Vücutta Nasıl Görünür ?

Bel Düzleşmesi

Bel Düzleşmesi

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir