Ana SayfaEĞİTİMBeterin Beteri Var İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Beterin Beteri Var İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

beterin beteri var ile ilgili kompozisyon, beterin beteri var ile ilgili kompozisyon örnekleri, beterin beteri var ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 beterin beteri var ile ilgili kompozisyon, 2021 beterin beteri var ile ilgili kompozisyon örnekleri, beterin beteri var ile ilgili kısa kompozisyonlar, beterin beteri var ile ilgili kompozisyon ödevleri, beterin beteri var ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size beterin beteri var ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. beterin beteri var ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, beterin beteri var ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Beterin Beteri Var İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Beterin Beteri Var İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Hayatta bir çok müsaibete ve derde yada belaya muzdarip olabiliyoruz. Ve başımıza bir şeyler geldiğinde musibetin, sahip olduğu derdin en büyük dert olduğunu düşünür. Bazen sağlık problemidir bu , bazen geçim sıkıntısı , bazen aile içi huzursuzluk , bazen de alınan yanlış kararlardır. Lakin unutmamalıyız ki, Başımıza gelen olaydan daha kötüsü olabilirdi bunları aklımızdan çıkarmayarak karamsarlıktan kurtulmalıyız. Gereken sabrı göstermeli, Allah’a sığınmalıyız.

Örneğin Eşi ile evinde huzursuzluk yaşayan biri , kendi evliliğinin dünyanın en başarısız kurulmuş bir yuva olduğunu düşünebilir. Fakat tartışmalar , inatlaşmalar, evliliklerin olmazsa olmazı ve en doğalıdır. Sonuçta ayrı kültürlerde ayrı eğitim ve terbiye ile yetişmiş iki farklı birey bir çatının altında her adımda ortak karar alarak uyum içinde yaşam kurmaya çalışıyor. Fikir ayrılıkları , sorgulamalar , aldatma ve şiddet olmadığı sürece bir yol ayrımı olmaması gereklidir. Sevgi , saygı ve empati ile yuvanın temelden sarsılması kolayca engellenebilir.

Oysa bu sıkıntıları yeryüzünde milyonlarca insan yaşıyor. Her birinin acısı , endişesi birbirinden ok farklı ve kendilerince sorunlar kat kat daha büyüktür. Hani bir söz vardır ” Neren acıyorsa canın ordadır ” diye işte sıkıntıyı sadece çekenler bilir. İşte bu ayrı ayrı sıkıntıları yaşayan insan bir araya gelse , hatta en beterini bulma mahkemesi kurulsa , dava asla sonuçlanmazdı. Çünkü hep beterin beteri vardır. Sağlıkla , huzurla geçecek başarılı bir hayatınız olsun ve Allah en beterinden esirgesin…

Beterin Beteri Var İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsan, başına gelen musibetin, sahip olduğu derdin en büyük dert olduğunu düşünür. Oysa durum hiç de öyle değildir. Her ne olursa olsun, haline şükretmek gerek. Çünkü bulunduğumuz halin daha kötüsünü yaşayanlar mutlaka vardır. Örneğin bir ayağı olmayan engelli biri belki de kendini dünyanın en şanssız insanı olarak görüyordur. Ancak iki ayağı da olmayan ondan daha beterdir. Ancak o da en beteri değildir. Kişinin hem ayakları hem de kolları olmayabilirdi. Hem ayakları ve kolları olmayıp aynı zamanda kör olabilirdi. Tüm bunların üstüne bir de sağır olabilirdi, hatta dilsiz veya zihinsel engelli.

Bir şarkı der ki ”Beterin beteri var, haline şükret dostum, yıllardır mutluluğun her gün peşinden koştum…” evet gerçekten de kötünün kötüsü vardır. Allah bizlere sahip olduğumuzdan daha kötü şeyler yaşatmasın.
Başa gelen kötü durumlar gerek nitelik gerekse nicelik yönünde çok farklıdır. İnsan, yaratılış gereği dayanıksızdır ve başına bir musibet gelince, sanki dünyası yıkılır ve “bundan daha kötüsü olamaz” diye söylenir. Oysa durum onun düşündüğü gibi değildir. Bundan dolayı çok kötü bir duruma düşen kimse, bundan daha kötü bir durumda bulunduğunu düşünerek teselli olmalıdır.

Beterin Beteri Var İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar