Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Blood Pressure Hakkında Bilgiler

0

Blood Pressure, Blood Pressure nedir, Blood Pressure hakkında bilgiler, Blood Pressure özellikleri, Blood Pressure belirtiler, Blood Pressure nedenleri, Blood Pressurev tedavisi

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Blood Pressure hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Blood Pressure hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Blood Pressure Nedir ? TBlood Pressure nedenleri nelerdir ?, Blood Pressure belirtileri nelerdir ?, Blood Pressure tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Blood Pressure

Blood Pressure Nedir

Tansiyon düşüklüğü (hipotansiyon) genellikle herhangi bir belirti veya soruna neden olmaz, çünkü kan basıncınız ne kadar düşük olursa felç veya kalp hastalığı riskiniz de o kadar düşük olur. Ancak baş dönmesi, mide bulantısı veya başka semptomlar yaşarsınız.

Blood Pressure Hakkında Bilgiler

Birçok insan düşük tansiyondan (hipotansiyon) endişe duyar, ancak çoğunlukla buna gerek yoktur. Bazı insanlar normalden düşük bir kan basıncı seviyesine sahiptir. Genel olarak bu iyi olarak kabul edilir, çünkü kan basıncınız ne kadar düşük olursa felç veya kalp hastalığı riskiniz de o kadar düşük olur. Ancak, birkaç vakada kan basıncının düşük olması sorunlara neden olabilir, bu nedenle doktorunuzla konuşmanız gerekebilir. Tansiyon ölçülürken tansiyon aletindeki ilk numara (üstteki) atar damarlarda kalbin damarları kanla doldurduğundaki sırada ortaya çıkan basınç; ikinci numara (alttaki) ise kalp atışlar arasında dinlenirken gerçekleşen basınç miktarıdır.

Blood Pressure

Blood Pressure Nedenleri Nelerdir ?

  • Gebelik
  • Tiroid (hipotiroidizm), diyabet veya düşük kan şekeri (hipoglisemi) gibi hormonal problemler
  • Bazı reçetesiz satılan ilaçlar
  • Yüksek tansiyon, depresyon veya Parkinson hastalığı gibi bazı reçeteli ilaçlar
  • Kalp yetmezliği
  • Kalp aritmileri (anormal kalp ritimleri)
  • Kan damarlarının genişlemesi veya genişlemesi
  • Isı bitkinliği veya sıcak çarpması
  • Karaciğer hastalığı

Blood Pressure

Blood Pressure Tedavisi Nelerdir ?

Kan basıncınız düşükse (hipotansiyon), ancak herhangi bir semptomunuz yoksa, tedavi gerekmez. Semptomlar yaşıyorsanız, doktorunuz hangi tedavinin gerekli olduğunu belirlemek için hipotansiyonunuzun altında yatan nedeni bulmaya çalışacaktır. İlaç kullanıyorsanız ve doktorunuz düşük kan basıncına neden olabileceğinden şüpheleniyorsa, muhtemelen bir ilaç değişikliği önerebilir veya dozunuzu değiştirebilir. Bu, yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisi için kullanılan ve Parkinson hastalığını tedavi etmek için kullanılan ilaçları içerir. Doktorunuz kalp rahatsızlığı, adrenal bez yetmezliği veya sinir rahatsızlığı gibi bir rahatsızlığın kan basıncınızın düşmesine neden olduğundan şüpheleniyorsa, daha fazla test ve tedavi için hastaneye sevk edilebilir.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap