Anasayfa » FİDANCILIK » Bordo Bulamacı 16 litreye ne kadar Atılır

Bordo Bulamacı 16 litreye ne kadar Atılır

16 litrelik sırt pompasına nekadar kaç gram bordo bulamacı atılır, bordo bulamacı ne kadar su atılır, bordo bulamacı ne zaman uygulanır ?

Bordo bulamacı kullanım dozu
Ilkbaharda ağaçlara bordo bulamacı ne kadar atılır

Arkadaşlar 100 litreye %1,5 bordo bulamacı ilacı Atılır, yani ortalama 20 litre suya 400 gram bordo bulamacı atılır, 16 litrelik sırt pompasına ortalama 350 gram bordo bulamacı ilacı atabilirsiniz.

Özellikle sonbahar (yaprakların 3/4’ü yada tamamı döküldüğünde %2 dozda) ve ilkbaharda (gözler uyanmadan 1 hafta önce %1-1,5 dozda) meyve ağaçlarına bordo bulamacı uygulandığında ertesi yıl çıkabilecek potansiyel olarak bulunan pek çok hastalığa karşı etkili ve ekonomik bir mücadele ilacı olmaktadır.

Bordo bulamacı ilacı resimleri
Bordo bulamacı ilacı hakkında detaylı bilgiler

Zeytine bordo bulamacı ne kadar atılır?

Zeytinde halkalı leke hastalığına karşı zeytinler sürgün vermeden önce şubat ayında % 1,5’luk, zeytin ağaçları çiçek açmadan önce nisan ayında da %1’lik bordo bulamacı uygulanır.

Bordo bulamacı ne işe yarar?

Bordo bulamacı; yumuşak çekirdekli meyve ağaçlarında, karaleke ve ateş yanıklığı hastalığına, sert çekirdekli meyve ağaçlarında bakteriyel kansere, yaprak delen ve dal yanıklığı hastalığına, eriklerde cep hastalığı, şeftalide yaprak kıvırcıklığı gibi birçok hastalığa karşı kullanılabilen bir tarım ilacıdır.

Bordo bulamacı ilacı hangi ayda atılır
Bordo
Bulamacı ne zaman atılır ne zaman uygulanır

Erik ağacına bordo bulamacı ne zaman atılır?

Erik ağaçlarına Sonbaharda yaprakların % 75’i ya da tamamı döküldüğünde ve ilkbaharda gözler uyanmadan önce meyve ağaçlarına bordo bulamacı uygulandığında, sezonda potansiyel olarak çıkabilecek pek çok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

Bordo bulamacı ne zaman uygulanır ?

1. 2. ve 4. ilaçlamalarda %2 lik, 3. ilaçlamada %1’lik bordo bulamacı uygulanır. Genel olarak sonbaharda hasattan sonra ve kışın % 2, % 3, % 4′ lük ve daha fazla oranda kullanılır. İlkbaharda ağaçların meyve gözleri patlamadan önce ve yazın % 0.5, ve %1.5’lik bordo bulamacı kullanılır.

Bordo bulamaca ilacı şeftali, Armut ,kiraz ,nektari ,üzüm, elma fındık Ağaçları na nekadar uygulanır, hangi ayda ilaçlama yapılır?

Arkadaşlar sonbaharda ve ilk baharda bordo bulamacı ilacı bu ağaçlara atılır son baharda 100 litre suya %2  kadar ilk baharda %1.5 litre uygulanır.

“Bordo Bulamacı 16 litreye ne kadar Atılır” üzerine 2 yorum

  1. %2 veya %3 gibi oranları vermeniz son derece saçma bir sırt pompasına ortalama 15 litreye herkesin anlayacağı dilden kaşık hesabı ile 1 kaşık 2 kaşık oranı verseniz dah çok işe yarar veya 1 çay bardağı 2 Çay bardağı deseniz herkes anlar siz herkesi ziraat mühendisimi sanıyorsunuz halkın ölçüsünü verimde bir işe yarasın bunca yazınızın karşılığı koskoca bir hiç zira yüzdelik oranlardan kimse bişey anlamıyor herkes birbirine soruyor bu nedemek diye .

    Yanıtla

Yorum yapın