Anasayfa » EĞİTİM » Boş Çuval Ayakta Durmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Boş Çuval Ayakta Durmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon, boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon, 2021 boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. boş çuval ayakta durmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, boş çuval ayakta durmaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Boş Çuval Ayakta Durmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Boş Çuval Ayakta Durmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Öyle bir şey ki bu, hemen hemen her insanda aynı özelik, aynı huy. Bilmemek, ama bunun yanında bilmediğini de bilmemek, üstelik bir de bilirmiş gibi son derece emin konuşmak, bileni de bilmemekle itham etmek. Dediğim gibi öyle bir huy ki bu, herkeste var neredeyse, okumuşunda okumamışında, ilköğretim mezunundan üniversite mezununa, sıradan vatandaştan profesörüne değin herkeste var.

Herkes bilmekte, ama hiç kimse bilmediğini bilmemekte. Üstelik karşılarına bilen çıktığında sergiledikleri tavır çok ilginç geliyor bana. Oysa soruyorum: “Madem bu kadar zekisiniz, neden hiç bir insanın her şeyi bilemeyeceğini bilebilecek kadar aklı başında değilsiniz? Çok mu zor bilmediğini söylemek, çok mu zor bunu kabullenmek, oysa bundan daha doğal olan ne var ki?”

Cahillik başa beladır, okumak, öğrenmek en büyük ilacıdır, ancak düşünemedikten sonra, okuduklarını anlayamadıktan, kavrayamadıktan sonra okumanın da bir anlamı kalmıyor. Hele ki bu tür insanlar ellerine es kaza bir yetki geçirirlerse o zaman insanlığa en büyük kötülüğü yapabilirler. Unutmayın Boş çuval dik durmaz .Temelsiz düşüncelerden kurtulmadığımız takdirde boşu bırakın çuval bile bulamayacağız.

Boş Çuval Ayakta Durmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bunun için gelenek ve göreneklerimizden, dini inanışlarımızdan oldukça sık yararlanırız. Sosyal hayatta iş icabı ya da başka bir maksatla birçok insanla ilişki kurarız. Beraber çalışmak, zaman geçirmek zorunda kalırız. Kaliteli zaman geçirmek, bilgili insanlarla ve tecrübe sahibi insanlarla olur. Cahil ve zaman israfı yapan insanlar hem kendileri için hem de toplum için zarardır. Bu anlamda atalarımız bir işi hakkıyla yapmak, boş işlerden ve kişilerden uzak durmak maksatlı boş çuval ayakta durmaz diyerek nasihat etmişlerdir.

Bir işi, oluşu, hareketi gerçekleştirmek isteyen kişinin enerjisi yerinde olmalıdır. Birikimli ve bilgili olmalıdır. Aynı zamanda donanımlı ve cesur olmalıdır. Çuvalı dolduran şeyler bunlardır. Bunlardan eksik olan bir insan toplum içinde bağımlı bir nüfus olarak yaşamaya mecbur kalır. Atalarımız, üretmeye, çalışmaya ve öğrenmeye teşvik etmek için gerek yemek yeme olsun gerek bir işle uğraşma olsun teşvik amaçlı bu sözü söyleyerek bize yol göstermişlerdir. Bu nasihati cebimize koyarak ilerlememiz gerekir.

Bu nedenle boşa geçirecek vaktimiz, faydasız ilimle uğraşacak zamanımız yoktur. Boş çuval ayakta durmaz, sözünü bu cihetten değerlendirmek gerekir.

Boş Çuval Ayakta Durmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın