Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Burçin Bildik Kimdir ?

0

Burçin Bildik kimdir,Burçin Bildik nereli,Burçin Bildik eşi kim ,Burçin Bildik Biyografisi, Burçin Bildik oynadığı filmler, Burçin Bildik hangi dini benimser, Burçin Bildik hakkında kısa bilgiler, Burçin Bildik yaşı kaç, Burçin Bildik ne zaman doğdu, Burçin Bildik boyu kaç, Burçin Bildik göz rengi nedir, Burçin Bildik, Burçin Bildik hakkında merak edilenler, Burçin Bildik çocuğu var mı, Burçin Bildik hakkında notlar, Burçin Bildik hakkında kısa notlar, Burçin Bildik hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Burçin Bildik Nereli ?

Burçin Bildik Kimdir ?

Bildik, 30 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halkoyunları bölümünden mezun olmuştur. Bakırköy Halkevi bünyesinde bulunan halk oyunları çocuk kadrosunda oyunculuğa başladı. Rahmetli şarkıcı Atınç dayısıdır.  İlkokul sıralarında tiyatro kollarında görev yaparken bir yandan Yurdaer Doğulu’dan 1978 yılından itibaren 2.5 sene gitar ve solfej dersleri aldı. Daha sonra halk danslarına yoğunlaşarak profesyonel olarak derneklerde oyuncu, eğitmen ve kurucu üyelik görevlerinde bulundu. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festival ve yarışmalarda ülkesini başarıyla temsil ederek ödüller aldı. Gençlik döneminde şarkıcılık ve müzisyenlik yaptı. Ayrıca anaokul, ilkokul ve liselerde eğitmen olarak çalıştı.

Üniversite eğitimi sırasında 1990 yılında iki gitarist (Ilgaz ve Murat) arkadaşıyla Grup Sevgi Yolcuları adıyla kurduğu grupta percussion çalarak profesyonel müzik hayatına başladı. Daha sonra grupla yollarını ayırarak 1997 yılından itibaren şarkı söylemeye başladı halen çeşitli orkestralarla Türkçe ve Rumca şarkılardan oluşan geniş repertuarı ile programlarına devam etmektedir.

Burçin Bildik, POPSAV ve BASAD üyesidir.

 

Burçin Bildik Filmleri

  • Bekar Bekir
  • Sağ Salim
  • Sen Sap Ben Selamet
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap