Bursa’da Piknik Yerleri ve Resimleri (En Güzel )

6
4354

Bursada Gezilecek en Guzel yerler ,mudanyada gezilecek en güzel yerler, bursa osmangazi gezilecek yerler,Piknik Yapılacak En Güzel Yerler ,Saitabat Şelalesi resimleri

Bursa İznik Piknik Alanları Resimleri 

 


Bursa Misi  Köyü Piknik Alanları Resimleri 

Parkurun başlangıç noktası olan Gümüştepe Mahallesi, bilinen adıyla Misiköyü şehir merkezinden 12 kilometre uzaklıkta, Nilüfer ilçesinden başlayan Orhaneli-Keles karayolunun 3. kilometresindedir.8 kilometre uzunluğundaki parkur Misi Köyü meydanındaki kahvelerinden ardından başlar ve Dere Sokak-İpekyolu Sokak bağlantısıyla bir yay çizerek kuzeye ve sonrasında güneybatıya yükselerek devam eder.


Bursa Gölyazı Piknik Alanları Ve Resimleri 

Bursa’dan İzmir istikametine giderken Ulubat Gölünü gördükten 5 km. kadar sonra Gölyazı tabelası görülür. Bu tabelayı gördükten sonra sola dönerek zeytin ağaçlarıyla çevrili güzel bir yoldan 5 km. gidildiğinde Gölyazı köyü’nün girişine ulaşılır.   İzmir tarafından Bursa istikametine gidenlerin ise gölü gördükten 20 – 30km. sonra tabelaları takip ederek sağa girmeleri gerekir.


Bursa Kestel Saitabat Şelalesi Piknik Alanı Yerleri 

Şelale, Bursa’nın Kestel ilçesinin Saitabat Köyü’nde yer almaktadır. Bursa şehir merkezinden Ankara istikametine ilerleyip yaklaşık 12 km sonra varılan çimento fabrikasının, arkasından geçen yol üzerinden devam edilerek önce Derekızık Köyü’ne sonra da Saitabat Şelalesi’ne ulaşılabilmektedir. Ayrıca şelaleye; D/19 numaralı belediye otobüsüyle Arabayatağı İstasyonu-Saitabat güzergahı üzerinden, D/20 numaralı otobüsle ise Arabayatağı İstasyonu-Osmaniye güzergahı üzerinden ulaşmak mümkündür.

Bursa Kestel Şelalesi


Bursa Atatürk Kent Ormanı Piknik Yerleri Alanları Resimleri 

Odunluk Mahallesi arkasında 150 hektarlık ormanlık alanda içerisinde olan Atatürk Kent Ormanı, doğayla buluşup kent karmaşasından uzak soluk alınabilecek piknik alanları, 3,5 kilometre parke yol, bir ahşap köprü, 6,5 kilometre yürüyüş yolu ve bisiklet yolu ile bir doğa cenneti olan Kent Ormanında ayrıca 6 seyir terası, 7’si barbekülü olmak üzere toplam 10 tane yağmur barınağı, 10 kamelya, bir gözlem kulesi, 2 adet çocuk oyun alanı, 2 adet voleybol oyun alanı ile ziyaretcilerini ağırlıyor.

Bursada gezilecek yerler

Bursa piknik Alanları

Bursa Suuctu Şelalesi Piknik Alanları Resimleri 

Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Suuçtu Şelalesi, 38 m olan yüksekliğiyle adeta doğa ziyafeti sunuyor.

Suuçtu Şelalesi resimleri

Bursa piknik yerleri

Bursa Dağyenice Piknik Alanları ve Resimleri 

Dağyenice Gölü piknik alanı şehir merkezinde Misi yolundan devam edilerek ulaşılan bir konumdadır. Alan içerisinde tuvaletler ve çeşmeler mevcuttur. Göl kenarında balık tutanları ve kamp yapanları da görebilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. = TOZLU STEBİLİZE ÇAKIR ÇUKUR BİR YOLU VAR ARACINIZ VE SİZ ANINDA TOZLA KAPLANIYORSUNUZ .SU ÇEKİLMİŞ TUVALETİNDE VAR AMA BİR ÇEŞME KONULMAMIŞ ORDAKI TEK KANTIN SU SATSIN DİYE 30 LİRA VERİRSENİZ KANTİNCİDEN BANK ALABİLİRSİNİZ .İNSAN DEĞERİ VE BELEDİYE HİZMETİ OLMAYAN PİSLİK İÇİNDE BİR YER DAĞYENİCE PİKNİK ALANI…..

  2. Bursa Kestel Saitabat Şelale de çardak lı ve piknik masalı ücretli piknik alanları bulunmaktadır.
    bunlardan biridir.
    yeşil doğa içinde mangal keyfi için ideal bir yerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here