Burun Ahtapotu Vücutta Nasıl Görünür ?

0
469

Burun Ahtapotu, Burun Ahtapotu nedir, Burun Ahtapotu hakkında bilgiler, Burun Ahtapotu özellikleri, Burun Ahtapotu belirtileri, Burun Ahtapotu nedenleri, Burun Ahtapotu tedavisi, Burun Ahtapotu vücutta nasıl görülür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Burun Ahtapotu hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Burun Ahtapotu hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Burun Ahtapotu Nedir ? Burun Ahtapotu nedenleri nelerdir ?, Burun Ahtapotu belirtileri nelerdir ? Burun Ahtapotu tedavisi nedir ? Burun Ahtapotu vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Burun Ahtapotu

Burun Ahtapotu Nedir ?

Burun ahtapotu, burun içerisinde et büyümesine bağlı olarak meydana gelen bir burun içi hastalığıdır. Burun deliklerinden boğazın altına kadar uzanabilen et parçalarına, halk arasında burun ahtapotu, tıp dilinde ise adenoid ve polip denir. Bu et parçaları hava akımını engeller ve geniz yolunu tıkayarak insanların nefes almasını zorlaştırır. Burun içi mukoza tabakasının büyümesi ile tek veya küme şeklinde meydana gelen burun ahtapotu doğuştan ya da çeşitli nedenlerden dolayı daha sonradan meydana gelmektedir. Özellikle yetişkinlerde ve yaşlı grupta çok sıkça görülür. Burun ahtapotu hastalığı iş ve sosyal aktiviteleri olumsuz etkiler. Genellikle uygulanan kısa süreli tedavi sonrasında tamamen geçebilme imkânına sahiptir. Burun ahtapotu hastalığı kişiyi psikolojik yönden olumsuz etkiler.

Burun Ahtapotu Vücutta Nasıl Görülür ?

Burun Ahtapotu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here