Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları Hakkında Bilgiler

0

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları nedir, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları hakkında bilgiler, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları özellikleri, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları yaşam alanları, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları bakımı, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları beslenmesi, Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları hakkında bahsetmek gerekirse Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları, her yaştan kesimin göremeyeceği ve ülkemizde’de nadir bulunan cins bir kuş türüdür.

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları Nedir

Büyük kızılca kuyrukkakan, Sinekkapangiller familyasından bir kuş türü. Cezayir, Mısır, Irak, İsrail, Ürdün, Libya, Moritanya, Fas, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Batı Sahra ve Yemen’de görülürler. Doğal habitatları, astropikal veya tropikal kuru fundalıklardır.

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları Hakkında Bilgiler

Neredeyse Kuyrukkakan boyutlarında ve yapısındadır.Dağlık bölgelerin kuşu olup genel griimsi tonlarından dolayı Kuyrukkakan’a benzetilir. Ancak kızılımsı-pas rengi kuyruk sokumu ve kuyruk yelpazesinde T renkli siyah renklenme ile ayırd edilebilinir.Tacı ve sırt bölümü koyu griimsi kahverengi tonundadır.Yüzü ve boğazıya siyah yada bu tonları taşır.

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları Özellikleri

Üreme dönemleri dışında genellikle yanlız başına yaşar.Göç sırasında kısa süre kullanılan alan dişi ve erkek tarafından diğer Kuyrukkakan vb türlere karşı savunulur.Yuva yapma alanları komşularıyla içiçe geçen bir karakterdedir. Diğer Kuyrukkakanların aksine kanatları iyice açık ve ayakları sallanır şekilde havada neredeyse asılı kalır.

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları Yaşam Alanları

Kuru, step iklimli ve özellikleyüksk irtifa ovalar ile genellikledağlık bölgeleri seçer.Stepleri ve çıplak arazilerde ki oyuk, çatlak gibi uygun olşumları tercih eder.Kışları ise nadiren çöl özellikleri olan alanları seçer ancak çoğunlukla kullandığı yuvalar yalçın kayalıklar ve kurak arazilerde ki çalılıklardır.

Büyük Kızılca Kuyrukkakan Kuşları Beslenmesi

Ağırlıklı olarak karıncaların oluşturduğu böcekleri içeren bir listesi vardır.Kurak toprakları kazıp, karıştırarak böcek vb larvaları kaparak beslenir. Çoğunlukla tünediği ir bir kaya üzerinden dalarak avlanır.Bitki üzerinden kaptığı böcek larvasını gagasıyla toprak zemine vurarak ezer ve yutar.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap