Anasayfa » Güzel Fikirler » Çaydanlık Parlatma Yöntemleri

Çaydanlık Parlatma Yöntemleri

Sayfanın Konusu : patatesle çaydanlık parlatma,yanmış çaydanlık parlatma,yanan çaydanlık parlatmak için ne yapılır,diş macunu ile çaydanlık parlatma,limon tuzu ile çaydanlık parlatma,alüminyum folyo ile çaydanlık parlatma,kabartma tozu ile çaydanlık parlatma,emaye çaydanlık içi nasıl temizlenir,

Kararmış çaydanlıklarınızı parlatmaya para vermenize gerek yok evinizde 5dk çaydanlığınızı pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Yanmış çaydanlık parlatma

Bu Yöntemle Çaydanlıklarınızı Anında Parlatın
Çaydanlığın içindeki sarı rengi temizlemek için limon tuzu kullanabilirsiniz. Demliğin içini su ile doldurun, suyun içine 1-2 kaşık limon tuzu koyun. Daha sonra suyu kaynatın. Bu şekilde sararma temizlenecektr. Çaydanlığın içinde oluşan limon tuzu tadını geçirmek için de çaydanlığı bol su ile durulayın.

Bu teknik çaydanlığın içindeki kireci gidermek amacıyla da kullanılır.

Çaydanlığınızın dışını parlatmak için sirke ile karbonat kullanabilirsiniz. Bir miktar sirke ve karbonatı karıştırın. Demliğinizin içini bu karışımla güzelce silin. Böylece demliğiniz ilk aldığınız gün gibi ışıl ışıl parlayacaktır.

Bir miktar sirke ve bir miktar tuzu karıştırarak demliğinizi bu karışımın içinde bekletin. Bu teknik de demliğinizi parlamasını sağlar.

Kaynar suyun içinde eritilmiş kaya tuzu ile sirke karışımını da demliğinizi parlatmak amacıyla kullanılabilir. Bu yöntemi demliğinizi dezenfekte etmek amacıyla da kullanabilmeniz mümkün.

DİĞER YÖNTEMLER

Limon ile çaydanlık parlatma Yöntemi

Bir limonu ortadan ikiye ayırın ve çaydanlığın dış kısmını yarım kesilmiş olan limon ile ovun. Bu yöntem, temizlenmiş olan çaydanlığınızın eskisi gibi parlamasını sağlayacaktır. Bu işlemi uygularken limonun çaydanlık üzerindeki kir ve lekeleri çıkarmayacağını da unutmayın.

Demlik nasıl parlatılır

Sirke ve karbonat karışımı ile çaydanlık parlatma yöntemi

Elinizin altında bir mikrofiber bez bulundurun. Daha sonra iki çay kaşığı karbonatın üzerine 3 çay kaşığı sirke ekleyin. Bu karışımla çaydanlığın her yerini mikrofiber bez yardımıyla ovun.

Çelik parlatıcı ile çaydanlık parlatma

Birçok süpermarkette bulabileceğiniz metal ve çelik parlatıcılar ile çaydanlığınızın dış yüzeyini kolayca parlatabilirsiniz. Tabi bu işlemi uygularken ellerinize eldiven geçirmeyin sakın unutmayın!

Krem tartar ile temizleme ve parlatma yöntemi

Krem tartar, metal ve çelik yüzeylerinin parlatılmasında oldukça etkili bir üründür. Daha çok pastacılık alanında kullanılmakla beraber, çaydanlık parlatma gibi işlemlerde de sıklıkla tercih edilir. Bir miktar krem tartarı içi su dolu küçük bir kasenin içine koyun ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha elinize aldığınız süngeri karışımın olduğu kaseye batırarak çaydanlığın her yerini temizleyin ve parlatın.

Yorum yapın