Anasayfa » Asker Sözleri » Cephede Savaşan Askerlerimize Dualar

Cephede Savaşan Askerlerimize Dualar

Askerlere dualar,askerlerimize dualar,vatani görev yapan askerlere dualar,savaşta olan askerlerimize dualar,askerlere dua metni,vatanını koruyan türk askerlerine dualar 

Askere dua metni
Kahraman türk askerlerine dualar

Bu aziz vatanı korumak, İslam’ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!…

Allah şu an cephede savaşan şanlı Türk askerine güç ve muvaffakiyet versin. Mehmetçikler sizler sayesinde bu vatan her daim ayakta duracak.,

Kahraman Türk askerimiz, Allah yardımcınız olsun. Tüm dualarımız sizinle… Zaferle gelmek nasip olsun.

Şu an anasından, babasından, kardeşinden, sevdiğinden, yavrusundan çok uzakta olan, vatan için, bayrak için, namus için canını ortaya koyan, gövdesini siper eden kahraman Mehmetçiklerimiz dualarımız sizinle!

Vatan size minnettar yiğitlerimiz! Tırnağınıza zarar gelmeden dönün inşallah!

Asker duası
Savaşta olan askerlerimize dualar

Her şey, Atatürk ve şehitlerimizin emaneti olan Misak-ı Milli için…Adım adım milli sınırlarımıza doğru yaklaşarak bize başka seçenek bırakmadılar. Allah yardımcınız olsun askerim!

Sağ salim dönün!

Mehmetçiklere dualar
Cephede savaşan türk askerlerine dualar

Rabbim yardımcınız olsun. Tüm dualar sizinle, kalplerimiz bir. Allah’a açılan her el, sizin için bugünlerde…

Saçınızın teline zarar gelmesin ana kuzuları! Gülen gözleriniz torunlarınızı da görsün.. Sağ salim dönün, Allah yardımcınız olsun….

Ne desem? Ne diyebilirim ki? Sadece nefeslerimizi tuttuk. Dualarımızı eksik etmiyoruz. Sağ salim gelin. anne kuzuları… Yiğitler, aslanlar nasıl içim yanıyor… Rabbim hepinizi korusun!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kanı ve canlarıyla kurdukları Türkiye Cumhuriyeti’ne her kim tehdit oluşturacaksa, sonuçlarına katlanacaktır. Aslan parçaları rabbim size zeval vermesin!

Benim askerim yüreklidir, benim askerim kararlıdır, benim askerim cengaverdir, benim askerim çok cesurdur… Allah yar ve yardımcınız olsun..

Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitle sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, vatanına kurban olsun diye eline kına yakılan yiğitlerin, mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, çocukların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle.

Hep birlikte, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle…

Askere dua
Vatanımızı koruyan türk askerlerine dualar

Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak eyle Ya Rabbi! Halk içinde imanlarıyla itibarlı, millet ve memleketimize faydalı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!

Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur’an’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle. Memleketimize göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi!

Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!

Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle.

AMİN

Yorum yapın