Anasayfa » KİM KİMDİR » Çetin Altay Kimdir ?

Çetin Altay Kimdir ?

Çetin Altay kimdir,Çetin Altay nereli,Çetin Altay eşi kim ,Çetin Altay Biyografisi, Çetin Altay oynadığı filmler, Çetin Altay hangi dini benimser, Çetin Altay hakkında kısa bilgiler, Çetin Altay yaşı kaç,Çetin Altay ne zaman doğdu,Çetin Altay boyu kaç, Çetin Altay göz rengi nedir, Çetin Altay, Çetin Altay hakkında merak edilenler, Çetin Altay çocuğu var mı, Çetin Altay hakkında notlar,Çetin Altay hakkında kısa notlar, Çetin Altay hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Çetin Altay Nereli ?

Çetin Altay Kimdir ?

1 Ocak 1977 yılında İstanbul’da doğan oyuncu,aslen Trabzonludur. Oyunculuk hayatında birçok dizi ve filmde rol oynamıştır. Oflu Hoca’nın Şifresi, Moskova’nın Şifresi: Temel, Altındağlı, Bana Bir Soygun Yaz, Sümela’nın Şifresi: Temel bunlardan başlıcalarıdır.

Uzun bir dönem Leman Dergisi’nde senaristlik yaptı. Oyunculuğa ise; tiyatroda tek kişilik gösteri olan stand-up ile başlamıştır. Daha sonra bir tiyatro grubu kurarak doğaçlama oyunlar sergilemeye başlamıştır. Bu oyunlardan sonra da birçok tiyatro oyununda yer aldı. Leman Dergisi’nden sonra tek başına bir sitcom yazmıştır. İnternet sitesi olan Mynet’te klipler ve diziler ile dalga geçen videolar çekti. İlk sanal ortamdaki sitcom’u orda yapmıştır. Bu iş bittikten sonra da Ömer Faruk Sorak ile fındık reklamı çekti.

Kamera karşısına ilk kez Gerçek Kesit isimli dizi ile geçen Çetin Altay, 2005’te Emret Komutanım isimli dizide İdris karakterini canlandırdı. Dizi, askerliğinin yapan bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde Sarp Levendoğlu, Seda Akman, Engin Hepileri, Sermiyan Midyat ve Arda Kural gibi pek çok oyuncu yer aldı. 2009’da ise Uygun Adım Aşk isimli dizide İdris karakterini canlandırdı. Dizi, bir görev nedeniyle aynı bölgede bahriyelilerle birlikte çalışmak zorunda kalan Kara Kuvvetlerine bağlı bir bölüğün, bahriyeliler ile yaşadığı sürtüşmeyi anlatıyor. Dizinin başrollerine Faik Ergin, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Orçun Kaptan ve Çetin Altay yer aldı.

 

Çetin Altay Filmleri

  • Baş Belası
  • Aç Kapıyı Çok Fenayım
  • Sümelanın Şifresi 1-2-3

Yorum yapın