Ana SayfaEĞİTİMÇiçek Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Çiçek Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon, çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon, 2021 çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, çiçek sevgisi ile ilgili kısa kompozisyonlar, çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon ödevleri, çiçek sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Çiçek bitkilerde üremeyi sağlayan organları taşıyan yapı. Bir çiçek, 4 kısımdan oluşur. Üreme organlarını dıştan sararak onları dış etkilerden korur. Doğrudan üremeye katılmadığı için ‘verimsiz kısım’ olarak da adlandırılır. Dikotil bitkilerde çiçek örtüsü 2 kısımdan oluşur: Çanak yapraklar ve taç yapraklar. Bizde size çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Çiçek sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, çiçek sevgisi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Çiçek Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Çiçek Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Çiçek sevgisi; çiçekleri sevip korumak, onlara zarar vermemek ve çiçekleri koparmayıp, onlarla ilgilenmek demektir. Çiçekleri sevmeli ve korumalıyız. Onlara zarar vermemeli ve onlarla ilgilenmeliyiz. Unutmayın çiçeklerde birer canlıdır, bu yüzden onlara zarar vermemeliyiz. Çiçeklere güzel sözler söylemeliyiz. Çiçekleri görmezlikten gelmemeli ve onların bakımını yapmalıyız.

Bazı çiçekler baharın habercisidirler. Örneğin eğer bir papatya gördüyseniz; baharın geldiğini anlamalısınız. Çiçekler aynı zamanda arıların mekânlarıdır. Arılar çiçeklere konup; polen toplarlar ve bu polenleri ise kovanlarına götürüp orada bala dönüştürürler ve insanlar bu balı bazı işlemlerden geçirip, bazı testler yaptıktan sonra paketleyip bizim elimize ulaştırıyorlar. Ayrıca çiçekler hem çok güzel kokarlar hem de çok güzel bir görüntüye sahiptirler.

Çiçekleri koparmamalı ve onları korumalıyız. Unutmayın çiçek dalında güzeldir. Çiçekler etrafa çok güzel kokular saçar. Aynı zamanda çok da güzellerdir. İlkbahar mevsiminde; doğa çiçeklerle süslenir. Örneğin ağaçlar çiçek açmaya başlar ve etraf hem çok güzel bir görüntüye sahip olur hem de mis gibi kokar. Kış aylarında her yer karla kaplanır ve bu karların yerleri kaplaması sonucu açan bir çiçeğin adı ise kardelendir. Kardelenler; başları aşağı doğru bükük olan kar beyazı çiçeklerdir.

Çiçek Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Hemen hepimizin evinde saksılarda güzel çiçekler vardır veya bir dönem var olmuştur. Kısa bir süreliğine bile çiçek yetiştirenler, bu işin ne kadar güzel ne kadar huzur ve mutluluk verici olduğunu bilirler. Çiçekler çoğu defa bizim için bir arkadaş, bir dost gibidir. Onlarla konuşanlarımız, sırlarını paylaşanlarımız bile vardır.

Çiçekler, Allah’ın yaratmış olduğu en güzel varlıklardandır. Renk renk, koku koku çiçekler insanı bir diyardan alıp başka bir diyara götürür. Hele de ilkbaharın gelişi ile kırlarda, dağlarda açan elvan elvan çiçekler, burcu burcu kokan çiçeklere bakmaya, koklamaya doyum olmaz. İnsanın içindeki stres, huzursuzluk ve mutsuzluk bir anda yok olur gider. Çiçekler, dünyanın süsü gibidir. Zaten ilkbahar mevsiminin bunca güzel olmasının en büyük sebeplerinden birisi de bu renk renk çiçeklerdir.

Stresten uzak durmak, beton şehirlerin boğucu havasından az da olsa kurtulmak isteyenler balkonlarında da olsa çiçek yetiştirmelidir. Onları sulamak, onlara dokunmak ve onlarla konuşmanın tadı başkadır. Çiçekler size sadık ve nazenin varlıklardır. Onları sever ve ihtiyaçlarını giderirseniz, onlar da en canlı renkleri ile karşılayacaktır sizi.

Çiçek Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar