Anasayfa » Cuma Günü Mesajları » Cuma Gecesi Mesajları 2018

Cuma Gecesi Mesajları 2018

CUMA GECESİ MESAJLARI, CUMA GECESİ HADİSLERİ, CUMA GÜNÜ MESAJLARI

Rabbimiz! Bize katından rahmet gönder ve bize içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış yolu göster (Kehf 18/10) Amin Ya Rabbel’Alemin. Dualarımız kabul ,Cuma Geceniz mübarek olsun.

Cuma akşamı mesajları

Ya Rabbim! Sen anne babalarımızı ve tüm inananları sonsuz rahmetinle bağışla ve Cumamızı hayırlı, nurlu ve bereketli eyle, Amin! Selam ve dua ile Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ya RABB’i ÜMMET-İ MUHAMMED‘e huzur, birlik, beraberlik ver Kafirlere karşı bize Zaferler nasip eyle. Amin! Selam ve Dua ile Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ey Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum. Beni göz açıp kapayıncaya kadar da olsa nefsimle başbaşa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, Senden başka İlah yoktur. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ya Rabbim dertli kullarına devalar, hasta kullarına Şafi isminle şifalar ve borçlu kullarına haırlı ve hızlı şekilde edalar ödemeyi nasip eyle inşallah. HayırlıCuma akşamı mesajlar ve sözler nurlu, bereketli ve sağlıklı cumalar.

Allah’ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Cuma Geceniz mübarek olsun.

Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü inşallah olanın planı bozulmaz, gözü maşallah olanın içi kararmaz. Zikri subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Asırlar boyu bizi bir arada tutan, kardeş kılan merhamet ve hoşgörüden ayrılmamak temennisiyle… Cuma Geceniz mübarek olsun.

Cuma gecesi kutlama mesajı
Cuma gecesi tebrik mesajları

Rabbimiz! El açıp Sana dua eden, Sana secde eden kardeşlerimizi bağışla; ömürlerini hayırlı eyle.. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Amel defterimize en güzel amellerin ve hayırların yazılacağı bir gün olması dileğiyle. Selam ve Dua ile Cuma Akşamınız  mübarek olsun.

Selamun Aleyküm, Kısa ömrümüz ebedi CENNETİ hak edecek kadar bereketli olsun..Cuma Geceniz mübarek olsun.

Mü’min kardeşinle münakaşa etme, Onun hoşuna gitmeyen şakalar yapma, ve ona yerine getiremeyeceğin bir söz verme. (Hz. Muhammed s.a.v ) Cuma Geceniz mübarek olsun.

Cuma akşamı en güzel mesajlar
Cuma gecesi en güzel mesajlar

Hak şerleri hayreyler, Zannetmeki gayreyler, Arif anı seyreyler… Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler.Cuma Geceniz mübarek olsun.

Allahım! Sana teslim olan bir kalp, doğru sözlü bir dil ve dosdoğru bir ahlak istiyorum. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Bir dua yeter bin derdi göndermeye! Bir tövbe yeter bin günahı temizlemeye. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Umutsuz olma! Olmaz deme. Umutları var eden, sebepleri yaratan, olmazları olduran ALLAH var. O varsa herşey var. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Peygamber Efendimiz sav buyuruyorlar ki: “Bir mümini sevindireni, Allahü teâlâ kıyamet günü sevindirir. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

Cumamız mübarek, kısa ömrümüz ebedi cenneti hak edecek kadar bereketli olsun inşallah. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Bugün Cuma… Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Dün rüya, yarın hayaldir. Rüyayı mutlu hayali umutlu yapan bugündür. Bugün gönlünün umudu neyse yarın onu yaşaman dileğiyle. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Allahım benim dualarımı, bana dua edenlerin duasını, benden dua bekleyenlerin duasını ve ümmeti Muhammedin dualarını kabul eyle. Selam ve Dua ile Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Nefret olan yere sevgi, ümitsizlik olan yere ümit, üzüntü olan yere sevinçler dolsun taşsın inşallah. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ya Rabbi! Sana sığındım. Ne varsa Senin hükmüne bıraktım. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Allahım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere Merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Eğer bir kişi seni kınarsa, sen onu onda bulunan bir kusurla kınama. Bu takdirde günahı onda kalır sevabıda senin olur (Hadis) Cumanız Mübarek Olsun. Hayırlı Cumalar.

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ya Rabbi! Nefsime değil, Seccademe köle et beni… Amin! Selam ve Dua ile Cuma Geceniz mübarek olsun.

Bu yalan dünyanın dikenleri batsa da canına, aldırma..Sabret..! Katlan ki ebedi mekanın gül bahçeleriyle dolsun. Hangi dertten yakınıyorsan yine de sabret. Sabret ki O en büyük merhamet sahibi ellerinden tutsun. (Mevlana) Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ey Allah”ım aklımızı senin yolunda, nefsimize ve şeytana mağlup etme… Kalplerimizi islam nuruyla bertaraf et ve günahlarımızı bağışla..Amin! Cuma Geceniz mübarek olsun.

Şayet biz bu Kur’an’ı bir dağın üzerine indirmiş olsaydık, andolsun onu Allah korkusundan saygı ile baş eğmiş, parça parça olmuş görürdün. İşte Biz, belki düşünürler diye, insanlara böyle örnekler veririz.” (Haşr Sûresi / 21) Cuma Geceniz mübarek olsun.

DuaIarın geri çevriImeyeceği bu mübarek günde Rabbim duaIarımızı kabuI etsin.. BizIeri rahmetinden mahrum bırakmasın İnşaIIah.. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Yüzümüzü güzelleştirdiğin gibi, Ahlakımızı da güzelleştir. İmanımızı tazele ve bizleri Senin yolundan ayırma..! Amin. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Dua denizinde, İslam gemisinde, Resulullah gibi bir kaptanla, Kur’an-ı Kerim pusulasıyla, Cennet sahilinde buluşmak ümidiyle… Cuma Geceniz mübarek olsun.

Rabbim daima ‘Hafız‘ ismiyle seni korusun. ‘Vedud’ ismiyle seni sevsin. ‘Samed‘ isimiyle kimseye muhtaç etmesin. ‘Rafi‘ ismiyle daima seni yüceltsin. ‘Alim‘ ismiyle ilmini arttırsın. ‘Baki‘ ismiyle sana sonsuza dek firdevs cennetinde yaşamayı nasip etsin. ‘Allah‘ ismiyle bütün dualarını kabul etsin. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Bir bülbül boşa mı dil döker güle, cennetine girmek kolaymı çekmeden çile, önce Haktan beraatini dile, sonra Resul’den şefaat iste. Ya Rabbi bizleri cenneti hak edecek ameller, kabirde sıratta kolay sualler, cennette Cemalini doya doya görecek nurlu yüzler nasip eyle. Dünyada imtihanı geçebilmek, kabirde gülbahçesinde olabilmek, cehennem ateşi hissetmeden cennette murada erebilmek duasıyla, Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme. Artık ölümlerin yaşanmadığı, barış ve kardeşliğin sağlanmasına vesile olması dilepiyle Cuma Geceniz mübarek olsun.

Ey Rabbim! Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin. Cuma Geceniz mübarek olsun.

Bizleri yoktan vareden ve varlığından haberdar olan Allahım. Bu mübarek gün hürmetine bizleri affet. Selam ve dua ile Cuma Geceniz mübarek olsun.

Rabbim Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin. Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz (s.a.v) layık ümmet eylesin. Şuurlu esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin. Cuma Geceniz mübarek olsun.

DİĞER CUMA GECESİ MESAJLARI

Cuma Akşamı mesajları
Resimli Cuma gecesi mesajları
Cuma Akşamı en güzel mesajlar
Cuma gecesi duaları
Cuma gecesi Görselleri
Cuma akşamı sözleri
Cuma gecesi mesajı 2018
Cuma gecesi gifli mesajlar
Hareketli cuma gecesi mesajı

Yorum yapın