Anasayfa » BİLGİ ANSİKLOPEDİSİ » Dağınık Evler İçin Çözümler – Evlerin Dağınık Olmasının Sebebleri

Dağınık Evler İçin Çözümler – Evlerin Dağınık Olmasının Sebebleri

Eviniz sürekli dağınık duruyorsa ,bunun önüne geçemiyorsanız sizlere bu durumdan kurtulmak için çözümleri hazırladık.

Eğer çocuğunuz için özel bir odanız yoksa, evinizin dağınık olması kaçınılmaz. Çocuğunuza küçük yaşta kendi sorumluluğunda olan bir oda vermelisiniz.

evim çok dağınık ne yapabilirim

Bu durumda toplamayı, dağıtmamayı kendi alanı içinde hareket etmeyi bu şekilde öğrenecek. Eğer odası olmazsa, her alana eşyalarını saçma hakkını kendinde bulabilir. Mutlaka bir çocuk odası ile evinizin dağılmasının önüne geçebilirsiniz.

Evin dağınık gözükmesinin nedenleri arasında, çok fazla eşyanın evde olması da bulunur. Ne kadar çok eşya olursa, evinizin o kadar dağınık gözükmesi söz konusu olacaktır. Bunun için çok fazla eşya almadan, daha çok işlevsel özelliği olan mobilyalar ile evinizi dekore edebilirsiniz.

Dekorasyonu tamamlamadan önce, mutlaka evinizdeki dağınıklığı göstermeyecek, dağınıklığın önüne geçecek şekilde hareket etmeye dikkat edin. Mümkün olacak en iyi şekilde dekore ederek

Mutfağınızda eğer bulaşık makinesi yoksa, çıkan bulaşıkları hemen yıkamanız gerekiyor. Yoksa mutfağınızda evinizin dağınık gözükmesi için yeterli olacaktır.

Dağınıklığın önüne geçmek için mutlaka, mutfaktaki bulaşıkların toplu olmasını sağlayın. Bu sayede dağınıklığın önüne geçmiş olacaksınız.

Yukarıda verilen önerilerin dışında, evinizi toplu göstermek için eşyalarınızın gün içinde yerli yerine konmasına özen gösterebilirsiniz. Her eşyanın bir yerinin olması sayesinde, gün içinde eşyaların yerini değiştirmekten uzak durabilirsiniz.

evin dağınıklığından kurtulma

Böylece çok daha kısa sürede evinizi toplama imkanı bulacaksınız. Toplamış olduğunuz evin uzun süre toplu kalması da bu sayede sağlanacaktır.

Toplu kalması için dağınık olmasına neden olan hususları ortadan kaldırmanız yeterli olacaktır. Dikkat etmelisiniz.

Evinizde değerlendirebileceğiniz en iyi alan merdiven altlarıdır. Merdiven altlarını birçok farklı şekilde depolama alanına çevirebilirsiniz. Marangozlardan yardım alarak birkaç ahşap levha ile merdiven altınızı kocaman bir gömme dolaba dönüştürmeniz mümkün. Yalnızca evinizde hangi tip depolama ürününe daha çok ihtiyacınız olduğunu belirleyin yeter. Daha fazla çekmeceye mi ihtiyacınız var yoksa dolaba mı? Ya da ayakkabılık için mi kullanmak istersiniz yoksa tel dolap olarak mı? Tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınız belirleyip bir uzmandan yardım almak.

Evinizin bazı köşelerinde kullanmayı düşündüğünüz bank ve oturakları seçerken çok fonksiyonlu olmasına dikkat edin. Aynı anda depolama alanı olarak kullanabilen mobilyalar kurtarıcınız olacaktır. Özellikle bahçe ve teras gibi alanlarda bu tip mobilyalar çok işinize yarayabilir. Bütün bahçe ekipmanlarınızı bu şekilde saklayabilirsiniz.

Mutfaklarınızda yeterli depolama alanı yoksa mutfak adalarını değerlendirebilirsiniz. Eğer mutfağınızın merkezi yeterince genişse hiç düşünmeyin hemen dekorasyonunuza uygun bir mutfak adası siparişi verin. Hem ek tezgah hem ek depolama alanı hem de masa olarak değerlendirebileceğiniz mutfak adaları çok yönlü ve fonksiyonel bir mutfak ekipmanıdır.

Modüler tasarım bir odayı daha verimli kullanmanın en ideal yoludur. Modüler tasarımda odanızın mimari özelliklerine ve ölçülerine göre özel olarak üretilen mobilya ve ekipmanlar kullanılır. Bu sayede odaların en kuytu alanlarını bile değerlendirmiş olursunuz. Bu nedenle dekorasyona başlarken modüler ürünlerden yararlanmak çok işinize yarar.

Mutfağınızda kiler veya depo olarak kullanabileceğiniz bir alan varsa içini mutlaka bu şekilde yaptırın. Ne kadar çok raf ve çekmece olursa o kadar iyi. Mutfaklar evin en çok kalabalığa sahip alanı olduğundan bütün bu malzemeleri muhafaza edecek raf ve dolaplara ihtiyacınız olacak.

Yorum yapın