Anasayfa » HAYVANLAR ALEMİ » Dandie Dinmont Terrier Köpekleri Hakkında Bilgiler

Dandie Dinmont Terrier Köpekleri Hakkında Bilgiler

Dandie Dinmont Terrier, Dandie Dinmont Terrier nedir, Dandie Dinmont Terrier köpeklerinin özellikleri, Dandie Dinmont Terrier köpekleri hakkında bilgiler, Dandie Dinmont Terrier köpeklerinin bakımı, Dandie Dinmont Terrier köpeklerinin beslenmesi, Dandie Dinmont Terrier köpeklerinin fiyatları, Dandie Dinmont Terrier köpeklerinin kökeni, Dandie Dinmont Terrier köpeklerinin karakteri

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Dandie Dinmont Terrier Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Dandie Dinmont Terrier, iskoç bir süs köpeğidir.


Dandie Dinmont Terrier Nedir

Dandie Dinmont Terrier, terrier ailesinde küçük bir İskoç köpek ırkıdır. Cinsin çok uzun bir vücudu, kısa bacakları ve kafasında belirgin bir saç modeli vardır. Dost canlısı ama serttirler ve büyük çocuklarla etkileşim için uygundurlar.

Dandie Dinmont Terrier Köpekleri Hakkında Bilgiler

Dandie Dinmonts, terrier ırkının bir parçasıdır, ancak ortalama terrierden biraz utanç verici oldukları bilinmektedir. Buna rağmen, fırsat verildiğinde, tam enerji enerjisine gidebilirler. Bu küçük cuties’lerin kısa bacakları ve bir corgi’yi andıran uzun gövdeleri var ve bize güvenin, onlar da sarıldıkları kadar sevimli. Genel olarak, Dandie Dinmonts’un sağlıklı köpekler olduğu bilinmektedir, ancak bunlardan bazı yaygın rahatsızlıklar arasında karaciğer şantları, kalça displazisi, lüks patelüller, intervertebral disk hastalığı ve glokom bulunur.

Dandie Dinmont Terrier Köpeklerinin Özellikleri

  • Kişilik: *Bağımsız, akıllı, gururlu
  • Enerji seviyesi: Biraz aktif, fakat diğer bölgeler kadar enerji değil
  • Havlama Seviyesi: *ılımlı
  • Dökülme: *seyrek olarak
  • Bakım: *Haftalık
  • Çocuklarla İyi: *Denetimle daha iyi
  • Eğitilebilirlik: *Çok iyi
  • Yükseklik: 8-11 inç
  • Ağırlık: 18-24 pound
  • Yaşam Beklentisi: *12-15 yıl

Dandie Dinmont Terrier Köpeklerinin Bakımı

Dandie Dinmont düzenli olarak taranmalıdır. Profesyonel bir tüy bakımına da ihtiyacı vardır. Yılda bir iki kez ölü tüyler alınmalıdır. Bu ırk neredeyse hiç tüy dökmez.

Dandie Dinmont Terrier Köpeklerinin Kökeni

Dandie Dinmont İngiltere ve İskoçya arasındaki sınır bölgesinden çok eski bir terrier ırkıdır. Kemirgen avında çiftçilerce kullanılan ve çingenelerce de beslenen nesli tükenmiş İskoç Terrier (günümüzün İskoç Terrieri ile karıştırılmamalıdır) ve Skye Terrier’den üretilmiştir. Dandie Dinmont adını 1800’lerde Sir Walter Scott’un ünlü romanı “Guy Mannering” ‘deki karakterden almıştır. Kemirgen avcısı özelliklerini hala korumaktadır. Dandie ayrıca tavşan, su samuru ve porsuk avında da kullanılır. İçgüdüsel olarak her zaman mükemmel bir fare avcısı olmuştur.

Dandie Dinmont Terrier Köpeklerinin Karakteri

Dandie Dinmonts keyifli köpekleri yapar ve ailelerinin yanında olmayı severler. Tipik terrieriniz kadar enerjiye sahip değiller ve tam bir egzersiz yapmanıza gerek yok. Dansçılar, çocuklar için çok iyidirler, özellikle de erken yaşta etraflarında olduklarında, mükemmel aile köpekleri yaparlar. Ancak dikkatli olun, çünkü Dandies, topraklarda ortak olan bağımsız bir çizgiye sahiptir ve biraz kafa karıştırıcı olabilirler.

Dandie eğitime iyi geçiyor ve doğuştan gelen bağımsızlığı, onları eğitime erken başlamanızın nedeni. Akıllıdırlar ve memnun olmaları kolaydır, bu yüzden doğru bir şekilde bağlılıkla harika, sadık bir arkadaş olarak eğitilebilirler.

Dandie Dinmont Terrier Köpeklerinin Fiyatları

Dandie Dinmont Terrier Köpeklerinin fiyatları ise 2000 lira 4000 lira arasındadır.

Yorum yapın