Anasayfa » BİLGİ ANSİKLOPEDİSİ » E -Devlet Mobil Uygulaması Hakkında Herşey

E -Devlet Mobil Uygulaması Hakkında Herşey

E devlet mobil uygulaması

 

E Devlet mobil Emeklilik Zamanını Öğrenme 

e-Devlet uygulamasını kullanan iOS ve Android cihaz sahipleri çok kolay bir şekilde emeklilik tarihi sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey belirttiğimiz adımları izlemeniz olacak.

İlk olarak uygulamaya giriş yapmanız gerekecekken, Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkini tıklayarak primlerinizin yatırıldığı günleri görebilirsiniz. Emeklilik hesabı için yaşınızın toplam yapması gereken primden yatırılan prim sayısını çıkararak emeklilik tarihinizi bulabilirsiniz.

E Devlet mobil Askerlik Sorgulaması Nasıl Yapılır 

iOS ile Android işletim sistemli mobil cihaz kullanıcıları e-Devlet üzerinden askerlik sorgulama işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. e-Devlet uygulamasına giriş yaparak ardından Milli Savunma Bakanlığı başlığına giriyoruz ve ilk sırada karşımıza çıkacak olan Askerlik Durum Belgesi linkine tıklıyoruz.

Daha sonra ise Kayıtlı Belgeleri Görüntüle linki ile belgeleri görüntüleyebilirsiniz. Bu hizmetten sadece askerlik ile ilişiği kalmamış (terhis,muafiyet v.b.) vatandaşlar faydalanabilir. Tecil vb. durumlarda belgenizi almak için Askerlik Şubelerine başvurmanız gerekmektedir

 

E Devlet Mobil sigorta Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır 

Mobil cihazlarınızda e-Devlet uygulamasını kullanıyorsanız ve sigorta hizmet dökümü sorgulama işlemini nasıl yapacağım diye merak ediyorsanız detaylara konumuzdan erişebileceksiniz.

İlk olarak uygulamaya T.C. Kimlik Numaramız ve şifremiz ile giriş yapıyoruz, daha sonra ise Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altında sorgulama yapmak istediğimiz sınıf segmentini seçiyoruz. Sınıfımızı seçtiğimizde otomatik olarak sorgulama sonucumuz ekranı karşımıza çıkıyor.

E Devlet Uygulaması Nasıl Kullanılır 

iOS ile Android işletim sistemli e-Devlet uygulaması kullanıcıları, uygulamayı nasıl kullanacaklarını merak ediliyor.

e Devlet’e giriş yaptıktan sonra tüm bilgilerin girişlerini sağlayıp kolaylıkla istediğiniz kamu kurumunun hizmetlerinden faydalanmak isterseniz o bağlantıya tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

E DEVLET SIFRESI NASIL ALINIR

iOS ile Android işletim sistemli cep telefonu ve tablet bilgisayar kullanıcıları e-Devlet uygulamasını kullanmak için mecburen e-Devlet şifresine ihtiyaç duyuyor.

Bu şifreyi nasıl alacaklarını merak eden kullanıcıların sadece PTT Merkez Müdürlükleri’nden herhangi birisine gitmesi ve yurt dışında ise konsolosluklardan temin edebilirsiniz daha sonra Şifre ile Giriş ekranından sisteme giriş yapabilirsiniz.

İlk giriş ardından şifrenizin değiştirilmesi istenecekken, ayrıca 3 aylık periyotlarla şifrenizi güncellemeniz gerekmektedir. Şifrenizi bir yere not edin bu süreçte kaybetmeniz olasılık dahilinde.

 

E Devlet Mobil Nedir Ne işe yarar 

iOS ile Android işletim sistemli akıllı cep telefonu kullanıcıları e-Devlet uygulamasında ne işe yaradığını merak ediyor.

2006 yılında Başbakanlık adına Ulaştırma Bakanlığı tarafından kurulup geliştirilen e-Devlet uygulaması, yürütülen ve yönetilen tüm kamu hizmetlerini tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan büyük bir internet portalıdır.

Yorum yapın