Anasayfa » EĞİTİM » Elçiye Zeval Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Elçiye Zeval Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon, elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon, 2021 elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, elçiye zeval olmaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, elçiye zeval olmaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. elçiye zeval olmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, elçiye zeval olmaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Elçiye Zeval Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Elçiye Zeval Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Haber iletenlerin, haberle ilgili olarak sorumlu tutulup cezalandırılamayacak olmasını anlatır. İki kişi veya devlet arasında haber götürüp getirmekle yükümlü olan kişi, getirilip götürülen haberlerin niteliğinden sorumlu değildir. Çünkü o sözleri söyleyen değil sadece iletendir. Bu bakımdan cezalandırılamaz. Geçmiş tarihlerde pek çoğumuz belki okumuşuzdur. Haber götürenlere kimi kez haberi alan tarafından işkenceler yapılırdı. Haberleşme, on dokuzuncu yüzyıla değin at, araba ve insan gücünden, yararlanarak yapılırdı.

Düşünün ki bir ülkenin kralı başka bir ülkenin kralına savaş açıyor ve bunu bir elçisi ile bildiriyor. Burada elçinin herhangi bir suçu var mıdır? Kızılması, cezalandırılması gereken biri varsa o da elçi değil kralın kendisidir.

Günümüzde Haberleşme araçlarının teknik bakımdan büyük gelişmeler göstermesi, siyasal ilişkilerin uluslararası diplomatik kurallarla belli bir düzene kavuşturulması, elçilere ve elçilikte çalışanlara siyasal dokunulmazlık verilmesi, bugün özel kurye dediğimiz kişilerle güvence bulunmaktadır.

Elçiye Zeval Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İki kişi veya devlet arasında haber götürüp getirmekle yükümlü olan kişi, getirilip götürülen haberlerin niteliğinden sorumlu değildir. Aracı yani elçi aracılığı ile iletilen sözler, mesajlar kötü şeyler de olsa, elçiye kızıp onu cezalandırmaya çalışmak uygun değildir. Tarihte bile devletler, elçiler aracılığı ile iletişime geçmişlerdir. Bir tehdit, bir savaş ilanı bile elçiler yoluyla bildiriliyordu.

Düşünün ki bir ülkenin kralı başka bir ülkenin kralına savaş açıyor ve bunu bir elçisi ile bildiriyor. Burada elçinin herhangi bir suçu var mıdır? Kızılması, cezalandırılması gereken biri varsa o da elçi değil kralın kendisidir. Günümüzde de iki kişi arasında aracılık yapanların ilettiği sözlerin hesabı elçiden sorulamaz.

Bir kimsenin sözünü başka bir kimseye iletmekle görevli kimse, bu sözlerden sorumlu değildir. Sözler kimin ise, hatasıda, sevabına ona aittir; bunda aracının hiçbir suçu ve hatası yoktur.

Elçiye Zeval Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın