Anasayfa » KİM KİMDİR » Emin Gürsoy Kimdir?

Emin Gürsoy Kimdir?

Emin Gürsoy kimdir, Emin Gürsoy, Emin Gürsoy Biyografisi, Emin Gürsoy hakkında kısa bilgiler, Emin Gürsoy yaşı kaç, Emin Gürsoy ne zaman doğdu, Emin Gürsoy boyu kaç, Emin Gürsoy hakkında merak edilenler, Emin Gürsoy çocuğu var mı, Emin Gürsoy hakkında kısa notlar, Emin Gürsoy hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Emin Gürsoy hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Emin Gürsoy, 12 Mayıs 1968’de Denizli’nin Güney ilçesinde dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu. Antalya ve Van Devlet Tiyatroları’nda görev aldı. Ardından İzmit Şehir Tiyatrosu’na katılarak çeşitli oyunlarda roller üstlendi.

Emin Gürsoy Kaç Yaşında?

Emin Gürsoy Kimdir?

1968 yılında Denizli’de dünyaya gelen Emin Gürsoy, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Üniversite eğitimininden sonra ise Antalya, Van ve İzmit Şehir Tiyatroları’nda görev yapmıştır. 1999 yılında ise dünyaya açılma amacıyla Devlet Tiyatrosu’ndan istifa etmiştir.

Ünlü oyuncu evrime inandığını açıklamış ayrıca inancı olan bütün insanları cahil olarak nitelendirmiştir.

1999 yılında Türkiye’de izlenme rekorları kıran “Deli Yürek” isimli dizide canlandırdığı Kuşçu karakteriyle adından bahsettirmeye başlayan usta oyuncu daha sonra 2007 yılında “Genco” isimli dizide rol almıştır. Ayrıca 2011’de yayımlanan “Entelköy Efeköy’e Karşı” isimli filmde de oynamıştır. 2017 yılında ise TRT ekranlarında yayımlanan “Kalk Gidelim” isimli dizide Sefer Zeytin karakterini canlandırmıştır.

Ayrıca 2002’de “Şubat”, 2005’te “Bıçak Sırtı” ve 2008’de yayımlanan “Baba Ocağı” isimli dizilerin senaristliğini yapmıştır.

 

Emin Gürsoy Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

Emin Gürsoy, 12 Mayıs 1968’de Denizli’nin Güney ilçesinde dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu.

 

Emin Gürsoy Dizi/Filmleri

  • Entel Köy Efe Köye Karşı
  • Bu İşte Bir Yalnızlık Var
  • Yeşil Deniz

Yorum yapın