Anasayfa » KİM KİMDİR » Emre Kınay Kimdir?

Emre Kınay Kimdir?

Emre Kınay kimdir,Emre Kınay nereli,Emre Kınay eşi kim ,Emre Kınay Biyografisi, Emre Kınay oynadığı filmler,Emre Kınay hangi dini benimser, Emre Kınay hakkında kısa bilgiler, Emre Kınay yaşı kaç,Emre Kınay ne zaman doğdu,Emre Kınay boyu kaç, Emre Kınay göz rengi nedir, Emre Kınay, Emre Kınay hakkında merak edilenler, Emre Kınay çocuğu var mı, Emre Kınay hakkında notlar,Emre Kınay hakkında kısa notlar, Emre Kınay hakkında bilinmesi gerekenler

 

Bugün sizlere, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin; merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını öğrenebileceğiniz bir biyografi metni hazırladık. Umarız bu biyografi yazımız sizlere faydalı olur.

Emre Kınay Nereli?

Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.8 Mart 2005 tarihinde “Duru Tiyatro”yu kurdu. TRT’de “Yol Geçen Hanı” ve Kanal D’de “Sen Gidince” adlı bir yarışma programında sunuculuk yaptı. 2006 yılından 2008 yılına 3 sene süren “İki Aile” dizisinde başrolünü İclal Aydınile paylaştı.

 

Emre Kınay Kimdir?

Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Remziye Kınay ve babası tiyatrocuydu. Besteci Erdem Kınay’ın ağabeyidir. İlk, orta, lise eğitimimi İstanbul Küçükçekmece’de tamamladı. 1990 yılında Mimar SinanÜniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve kaydoldu. 1995 yılında Konservatuvardan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında başladığı Yüksek Lisans eğitimimi de tez safhasında durdurmuş bulunmaktadır.

1992 yılında Konservatuvarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy’un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro’nun yanında 1997 yılından beri televizyon ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktadır. 8 Mart 2005 tarihinde “Duru Tiyatro”yu kurdu. TRT’de “Yol Geçen Hanı” ve Kanal D’de “Sen Gidince” adlı bir yarışma programında sunuculuk yaptı.

2006 yılından 2008 yılına 3 sene süren “İki Aile” dizisinde başrolünü İclal Aydınile paylaştı. 2004 yılında oyuncu Emine Ün ile evlendi. Duru (d.2005) adında kızı var. 30 Mart 2009 tarihinde boşandılar. Emre Kınay 20 Eylül 2014 tarihinde başlayan, yapımcılığını Tükenmezkalem Film’in üstlendiği, senaryosu Gani Müjde’ye ait ve yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu’nun yaptığı “Sil Baştan” adlı dizide, Sergen Yalçın, Murat Dalkılıç, Dilara Gönder, Esra Dermancıoğlu, Belma Canciğer, Cenk Ertan,Önder Açıkbaş, Tuna Orhan ve Çiçek Dilligil ile birlikte oynadı.

 

Emre Kınay’dan Alevilik Sorusuna Yanıt

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalında sunucu Liana Dahdouh’un sunduğu ‘Turki Ekstra’ programının sorularını yanıtlayan Emre Kınay, geçmişlerini araştıran ablalarının dedeleri ile ilgili kayıtlarda Suriye ve Halep’i gördüklerini anlatırken, “Büyük büyük dedeme ‘Arap Halit’ derlermiş. Kendisi o dönem Türkiye’de. Muhtemelen babasının Araplığından kaynaklı bu lakap verilmiş” dedi.

Yorum yapın