Anasayfa » KİM KİMDİR » Emre Kızılırmak Kimdir?

Emre Kızılırmak Kimdir?

Emre Kızılırmak kimdir,Emre Kızılırmak nereli,Emre Kızılırmak eşi kim ,Emre Kızılırmak Biyografisi, Emre Kızılırmak oynadığı filmler,Emre Kızılırmak hangi dini benimser, Emre Kızılırmak hakkında kısa bilgiler, Emre Kızılırmak yaşı kaç,Emre Kızılırmak ne zaman doğdu,Emre Kızılırmak boyu kaç, Emre Kızılırmak göz rengi nedir, Emre Kızılırmak, Emre Kızılırmak hakkında merak edilenler, Emre Kızılırmak çocuğu var mı,Emre Kızılırmak hakkında notlar,Emre Kızılırmak hakkında kısa notlar, Emre Kızılırmak hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Emre Kızılırmak hakkında kısa ve Detaylı biyografisini hazırladık.

 

Emre Kızılırmak, 9 Mart 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 6 yaşında basketbola başlayan Emre Kızılırmak, İzmir’de DSİ, İzmirspor ve Balçova Belediyesi gibi kulüplerde 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır. 18 yaşında iken anne babası boşanmıştır. İzmir’de Anadolu turizm meslek lisesinden mezun oldu.

Emre Kızılırmak Nereli?

Emre Kızılırmak Kimdir?

Ankara’da dünyaya gelen Emre Kızılırmak, çocukluk döneminde spor, müzik ve oyunculukla yakından ilgilendi. Çocukluğu İzmir’de geçen Emre Kızılırmak, uzun süre basketbol oynadı. Lise eğitimi döneminde bir müzik grubu kurdu ve gitar çaldı. Lise eğitiminden sonra Anadolu Üniversitesi’nde Rekreasyon eğitimi aldı. Erasmus öğrenci değişim sistemi ile Slovenya’ya gitti. 2012’de ise Sevda Bayraktar ile evlendi.

Kamera karşısına ilk kez Aşk Bir Hayal isimli dizide canlandırdığı Altay karakterini canlandırdı. Dizi, askerliğini yaptığı sırada Asmin isimli genç bir kadına aşık olan Altay’ın yaşadıklarını ve her geçen gün daha da zorlaşan aşklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Nehir Erdoğan, Emre Kızılırmak, Orhan Kılıç ve İpek Özkök yer aldı. 2011’de ise Dedektif Memoli isimli dizide Memoli karakterini canlandırdı. Dizi, senaryo yazarı Zeynep’in, dizi yazmak için dedektif Memoli ile her olayda yer almaya çalışmasını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Emre Kızılırmak, Özlem Yılmaz ve Burcu Esmersoy yer aldı.

2013’te ise Peri Masalı isimli filmde Mert karakterini canlandırdı. Film, evlenmek istediği kadının isteklerinin yerine getirebilmek için kendiyle yüzleşmeye çalışan Mert isimli bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Emre Kızılırmak ve Burcu Kıratlı yer aldı. 2014’te ise Kara Para Aşk isimli dizide Levent karakterini canlandırdı. Dizi, bir cinayet sonunda birlerini bulan Ömer ve Elif’in yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Nebhat Çehre ve Erkan Can yer aldı. 2015’te ise Bir Deniz Hikayesi isimli dizide Hakan karakterini canlandırdı. Dizi, yıllarca çocuğuna hem babalık hem annelik yapan Hakan’ın, yıllar sonra evdiği kadınla karşılaşmasını anlatıyor. Dizinin başrollerini Emre Kızılırmak, Begüm Birgören ve Emir Berke Zincidi yer aldı.

 

Emre Kızılırmak Dizileri

  • Dedektif Memoli
  • Bir Deniz Hikayesi
  • Aşk Bir Hayal

Emre Kızılırmak Filmleri

  • Sonsuz 
  • Kara Para Aşk
  • Bridge
  • Peri Masalı

Yorum yapın