Anasayfa » Anlamlı sözler » Endişe İle İlgili En Anlamlı Sözler

Endişe İle İlgili En Anlamlı Sözler

Endişe İle İlgili Söylenmiş en Anşlamlı Sözler Mesajlar ve Yazılar

Endişe, aşkın en büyük katili oysa. (Anais Nin)

Sayfanın Konusu; Endişe ile ilgili sözler ,endişe ile ilgili anlamlı sözler,endişe ile ilgili özlü sözler,endişe ile ilgili güzel söçzler,endişe ile ilgili facebook sözleri,endişe ile ilgili resimli sözler,endişe duymak ile ilgili sözler,endişe ile ilgili atasözleri,kaygı sözleri

endişe ilgili filozofların sözleri
Endişe ile ilgili söylenmiş anlamlı yazılar

Kaygı yarının acısı olmaz, sadece bugünün neşesini götürür. (Mirebaeu)

Huzur içinde yenen yavan ekmek, endişe içindeki ziyafetten iyidir. (Aisopos)

İnsan bir damla kan ve bin endişe. (Şeyh Sadi Şirazi)

Kaygı yarının faresinin, bugünün peynirini yemesidir. (SamueI SmiIes)

Ne denli az şeyiniz kalırsa, kaygılanacak o kadar az şeyiniz olur. (Buda)

Endişe, çoğu kez küçük bir şeye büyük bir gölge verir… (İsveç Atasözü)

Kadınların sorunu bu ; öteki endişelenecek diye endişe ediyorlar. (Ursula Le Guin)

Dünün üzüntüleri ve yarının endişeleriyle donatılmış bir kalpten, bugün için bir şey bekleme. (Hannah Arendt)

Sevgi,verdiğiniz zaman biteceğinden endişe duymayacağınız şeylerden birisidir. (Masaru Emoto)

endişe ilgili özlü sözler
Endişe sözleri

Kaygılarımızı bir gün sonraya bırakmak büyük bir sanattır. (Alain)

Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor. (Albert Einstein)

Yaşamımızı ölüm kaygısıyla, ölümümüzü de yaşama kaygısıyla bulandırıyoruz. (Cemil Meriç)

Endişeleri düşünürsen başarısız olursun, endişeleri bırakıp zaferi düşünürsen başarılı olursun. (David Schwartz)

İnsanların düşüncesine özellikle bir şey cazibe verir, o da endişe, tasa nedir bilmeyen bir kafa, beni kızdırır ve sıkar. (Andre Gide)

Öğrendim ki insan kendi hayatından endişe ettiği için değil, içinde sevgi olduğu için yaşar. (Tolstoy)

Görmedim bir gece endişe-i ferdasız ben/ Geçmedi bir günüm azade-i enduh u hazen. (Neyzen Tevfik)

Kontrolünüz dışındaki şeyler için endişe duymak hastalanmak için oldukça iyi bir formüldür. (Robin Sharma)

Endişe, olumsuzlukları yok edemez; aksine, endişe, olumsuzluk ihtimalini arttırır. (Muhammed Bozdağ)

Güne bir kahkahayla başla ve günün geri kalanı için endişe etmene gerek kalmaz. (Douglas Fairbanks)

Değiştiremeyeceğimiz bir şey üzerinde endişe etmenin kimseye faydası yoktur. (Caitlin Kiernan)

Kaygıyla varlık ve bolluk içinde yaşamaktansa, korku ve sıkıntıları kovup, açlık içinde ölmek daha iyidir. (Epiktetos)

Yaşam yürüyen bir gölge,kötü bir aktördür.Sahnede olduğu sürece sürekli bir şeylerden endişe eder. (William Shakespeare)

Endişelerinizden kurtulmak istiyorsanız, yaşamaktan en çok korktuğunuz şeyin bir gün başınıza geleceğini kabul edin. (Sokrates)

endişe ile ilgili instagram sözleri
endişe ile ilgili facebook sözleri

Sakın, endişelerden sakın! Fikir, aslan ve yaban eşeğidir; gönüller de ormanlıklar. (Hz. Adem)

Bir kadın, bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelidir. Bir erkek ise ancak bir kadınla evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar. (George Bernard Shaw)

Aklımızı endişelerden arındıracak şeyleri yapmayı ertelemek için hep mazeretler buluyoruz.Sanki endişe etmek bir lüksmüş ve onu kaybetmek istemiyormuşuz gibi. (Maeve Binchy)

Dünya sizi doyurduğu sürece, kimsenin kafanızdaki fikirler konusunda endişe etmesi gerekmiyor. Herkesin hayal gücü köreldiğinde artık hiç kimse dünya için bir tehdit olmayacak. (Chuck Palahniuk)

endise sozleri paylaş
endise sözleri indir

Önüne çıkması muhtemel şeylerle karşılaşmaya hazır değilsen, endişeyle bekliyorsan, o vakit aramak gürültü kopararak gelen bir ölümü beklemek kadar zorludur. (Tarık Tufan)

İnsanın yaşamı için en çok endişe ettiği zamanlar var ya! İşte yaşadığını da en çok o zamanlarda hissediyorsun. (Joyce Maynard)

İnsanların içinde bulundukları an ne olursa olsun, bir şeylerin yeniden kötüleşeceği hissi, kör bir endişeye dönüşür. (Tarık Tufan)

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir! (Neale Donald Walsch)

Belki de o kadar geç değildi,bir çıkış vardı her zaman,neden olmasın.Bazen derin endişe ve huzursuzluklarla beraber insan,o ana kadar hiç duymadığı sevinç kıpırtılarını da duyuverir içinde. (Emrah Serbes)

Genç görünmek arzusu bilhassa ölüm endişesinden kaçınmak için beslenir. Sanırız ki, genç göründüğümüz nispette ecelden uzağız. (Cenap Şahabettin)

Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme.Nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? (Şems-i Tebrizi)

Başarısız olacağımız düşüncesi bizi endişeye boğar çünkü başarı, dünyanın bize güler yüz göstermesi için kullanabileceğimiz tek kozdur. (Alain de Botton)

Korkulardan, endişelerden uzakta her saniye yaşadığımı bilirim. Çaresizlikler beni korkutmaz. Şu aşağılık dünyanın hiç bir acısı seni sevmeyi unutturamaz bana artık…. (Ümit Yaşar Oğuzcan)

Endişelerimizin, korkularımızın yarısından çoğu başkalarının bizim için ne düşündüğü kaygısından gelir ve bu zehirli bir dikene benzer. Bunu çıkarıp atamadıkça yaşayamayız, biz olamayız. (Arthur Schopenhauer)

Yapabileceğinizin en iyisini yapıyorsanız, başarısızlık hakkında endişelenmenize gerek yoktur. (Robert Hillyer)

Endişe insanı içten içe kemiren bir his olduğu için bundan kurtulabilmek epey zaman alır, çünkü o çok sinsidir, kendini hiç olmadık zamanlarda gösterir. (Lüset Kohen Fins)

Endişe ve güvensizliklerine gülümse. Kuruntularına www.cokiyiabi.com komik şeyler olarak bak. İlkinde zor gelecektir ancak zamanla alışacaksın. (Paulo Coelho)

Tehlikenin korkusu, gözle görülür bir tehlikenin kendisinden on bin kez daha ürkütücüdür; endişenin yükü bize, endişe duyduğumuz kötülükten kat be kat büyük gelir. (Daniel Defoe)

Sonuçta bu kıskançlıklarla yaşamak zorundasın. İncittiklerini düşünüyorlar. Beni hiçbir şey incitemez. Ne kadar büyük yıldızsan, o kadar büyük hedefsin. En azından konuşuyorlar. Konuşmayı bıraktıklarında, o zaman endişe etmelisin. (Michael Jackson)

İnsanlar kendi içlerine dönerek yalnızlaşıyor. Kopuyor diğerlerinden, derdini açamıyor kimseye, hiçbir şeyini başkalarıyla paylaşamıyor. Korku, endişe, telaş, umutsuzluk ve sevgisizlik dolu yalnız bir hayatı, kendi kendine yaşamaya çalışıyor. (Yavuz Bahadıroğlu)

Yorum yapın