Anasayfa » SAĞLIK » Epistaksis Vücutta Nasıl Görünür ?

Epistaksis Vücutta Nasıl Görünür ?

Epistaksis, Epistaksis nedir, Epistaksis hakkında bilgiler, Epistaksis özellikleri, Epistaksis belirtileri, Epistaksis nedenleri, Epistaksis tedavisi, Epistaksis vücutta nasıl görünür
,
Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Epistaksis hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Epistaksis hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Epistaksis Nedir ? Epistaksis nedenleri nelerdir ?, Epistaksis belirtileri nelerdir ? Epistaksis tedavisi nedir ? Epistaksis vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Epistaksis

Epistaksis Nedir ?

Burun, kan damarları (vasküler) açısından zengin vücudun bir parçasıdır ve yüzde çıkıntı yapan savunmasız bir konumda bulunur. Sonuç olarak, yüze gelen travma burun yaralanmasına ve kanamaya neden olabilir. Kanama bol veya basit bir komplikasyon olabilir. Burun zarları kurur ve çatlarsa burun kanaması kendiliğinden oluşabilir. Bu, kuru iklimlerde veya havanın kuru ve ev ısıtıcılarından sıcak olduğu kış aylarında sık görülür. Burun kanaması gelişen çoğu kişi, burun kanamasının nasıl durdurulacağına ilişkin aşağıdaki ilk yardım önerilerini izlerlerse, bir sağlık uzmanının tedavisine ihtiyaç duymadan sorunu çözebilir : Baş hafifçe öne doğru eğilir. Sırtüstü ya da başın geriye doğru eğilmesi, kanın sinüslere ve boğaza geri dönmesini sağlar ve kanın birikmesine veya solunmasına neden olabilir. Ağzınızda ve boğazınızda birikebilecek kanı tükürün. Yutulduğunda mide bulantısı , kusma veya ishale neden olabilir.
Yavaşça, burnunuzdaki kan pıhtılarını sümkürün . Bunu yaptığınızda burun kanaması hafif şekilde kötüleşebilir, ancak bu beklenen bir durumdur. Burnun tüm yumuşak kısımlarını baş parmağınız ve işaret parmağınızla yüzün kemiklerine doğru sıkıştırın. Bunu yaparken ağzınızdan nefes alın.

Epistaksis Vücutta Nasıl Görünür ?

Epistaksis
Epistaksis

Yorum yapın