Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Epistaxis Vücutta Nasıl Görünür ?

0

Epistaxis, Epistaxis nedir, Epistaxis hakkında bilgiler, Epistaxis özellikleri, Epistaxis belirtileri, Epistaxis nedenleri, Epistaxis tedavisi, Epistaxis vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Epistaxis hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Epistaxis hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Epistaxis Nedir ?Epistaxis nedenleri nelerdir ?,Epistaxis belirtileri nelerdir ? Epistaxis tedavisi nedir ? Epistaxis vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Epistaxis

Epistaxis Nedir ?

Burun, kan damarları (vasküler) açısından zengin vücudun bir parçasıdır ve yüzde çıkıntı yapan savunmasız bir konumda bulunur. Sonuç olarak, yüze gelen travma burun yaralanmasına ve kanamaya neden olabilir. Kanama bol veya basit bir komplikasyon olabilir. Burun zarları kurur ve çatlarsa burun kanaması kendiliğinden oluşabilir. Bu, kuru iklimlerde veya havanın kuru ve ev ısıtıcılarından sıcak olduğu kış aylarında sık görülür. Burun kanaması gelişen çoğu kişi, burun kanamasının nasıl durdurulacağına ilişkin aşağıdaki ilk yardım önerilerini izlerlerse, bir sağlık uzmanının tedavisine ihtiyaç duymadan sorunu çözebilir : Baş hafifçe öne doğru eğilir. Sırtüstü ya da başın geriye doğru eğilmesi, kanın sinüslere ve boğaza geri dönmesini sağlar ve kanın birikmesine veya solunmasına neden olabilir. Ağzınızda ve boğazınızda birikebilecek kanı tükürün. Yutulduğunda mide bulantısı , kusma veya ishale neden olabilir.

Epistaxis Vücutta Nasıl Görünür ?

Epistaxis

Epistaxis

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap