Anasayfa » KİM KİMDİR » Erdem Yener Kimdir?

Erdem Yener Kimdir?

Erdem Yener kimdir,Erdem Yener nereli,Erdem Yener eşi kim ,Erdem Yener Biyografisi, Erdem Yener oynadığı filmler,Erdem Yener hangi dini benimser, Erdem Yener hakkında kısa bilgiler, Erdem Yener yaşı kaç,Erdem Yener ne zaman doğdu,Erdem Yener boyu kaç, Erdem Yener göz rengi nedir, Erdem Yener, Erdem Yener hakkında merak edilenler, Erdem Yener çocuğu var mı,Erdem Yener hakkında notlar,Erdem Yener hakkında kısa notlar, Erdem Yener hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Erdem Yener hakkında kısa ve Detaylı biyografisini hazırladık.

Erdem Yener Kaç Yaşında*

Erdem Yener, 8 Mayıs 1981 tarihinde İskenderun’da doğdu. 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya başlayan ve okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenen Erdem Yener, Altı çocuklu bir ailenin en küçüğüydü. Ayrıca Erdem Yener’i, Avea reklamlarındaki fasülye karakteri ve Şen Yuva dizisindeki Hasip olarak da hatırlayabilirsiniz.

 

Erdem Yener Kimdir?

Gençlik dönemleri Ankara’da geçen Erdem Yener, şarkı yazmaya 13 yaşında başladı. Daha sonra gitar çalmaya başladı ve Ankara’da çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Bir süre sonra İstanbul’a taşında ve Hayal Kahvesi’nde sahne almaya başladı. Yaşadığı bir kaza sonunda sahne almayı bıraktı ve gittiği br reklam ajansında önce el mankeni daha sonra ise çeşitli işlerde çalıştı. Şen Yuva isimli dizide canlandırdığı Hasip karakteri ile kamera karşısına geçti.

İlk albümü Kirli’yi 2008’de çıkardı. Belki isimli şarkının klibi de çekildi. Son albümünü ise 2013’te Rüyalar Kızı ismiyle çıkardı. Daha sonra kariyerine oyunculukla devam eden Erdem Yener, Başrolde Aşk isimli dizide Sarp karakterini canlandırdı. Dizi, boşanmalarına rağmen birbirlerini çok seven iki insanın aynı iş yerinde açlışmalarını ve sonrasında yaşanan komik olayları anlatıyor. Dizinin başrollerinde Dolunay Soysert ve Mustafa Sandal yer aldı. Daha sonra ise İnsanlar Alemi ve Güldür Güldür isimli skeçlerden oluşan programda Hüseyin karakterini canlandırı. Programda aynı zamanda Ali Sunal, Alper Kul, Çağlar Çorumlu, Doğa Rutkay, Özge Borak ve Aylin Kontente gibi isimler yer aldı.

2014’te ise yönetmen ve senaristliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Mucize isimli filmde Celal karakterini canlandırdı. Film, 1960’lı yıllarda Anadolu’nun ücra köylerinden birinde yaşanan sefaleti ve dönem koşullarını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Talat Bulut, Şenay Gürler, Büşra Pekin, Erdem Yener ve Mahsun Kırmızıgül yer aldı. Daha sonra ise Çarşı Pazar isimli filmde rol aldı. Film ailesinden kalan hamamı müteahhite kaptırmamak için çabalayan Kahraman isimli bir gencin yaptıklarını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Erdem Yener, Ayhan Taş, İlker Aksum ve Tarık Papuçcuoğlu yer aldı.

Yorum yapın