Eren Özmen Kimdir?

Eren Özmen Kimdir?

6 Ekim 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Eren Özmen kimdir, Eren Özmen, Eren Özmen Biyografisi, Eren Özmen hakkında kısa bilgiler, Eren Özmen yaşı kaç, Eren Özmen ne zaman doğdu, Eren Özmen boyu kaç, Eren Özmen hakkında merak edilenler, Eren Özmen çocuğu var mı, Eren Özmen hakkında kısa notlar, Eren Özmen hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Eren Özmen hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Eren Özmen, 80’li yıllarda üniversite okumak için Türkiye’den ABD’ye yerleşen bir isim. 1985 yılında University of Nevada’dan MBA derecesi alan Özmen, 1994 yılında eşi ve 10 kişilik bir personelle Sierra Nevada Corporation’u kurdu.

Eren Özmen Kaç Yaşında?

Eren Özmen Kimdir?

Eren Özmen savunma ve uzay-havacılık şirketi Sierra Nevada’nın CEO’su ve sahibi. 1994 yılında eşi Fatih Özmen ile birlikte kurdukları şirketin bugün dünyanın 34 farklı ülkesinde yaklaşık 4000 çalışanı var.

Eren Özmen, 80’li yıllarda üniversite okumak için Türkiye’den ABD’ye yerleşen bir isim. 1985 yılında University of Nevada’dan MBA derecesi alan Özmen, 1994 yılında eşi ve 10 kişilik bir personelle Sierra Nevada Corporation’u kurdu.

Özmen ailesinin vizyoner kişilikleri sayesinde yıllık 1.5 milyar dolarlık bir ciroya ulaşan SNC savunma, elektronik ve uzay-havacılık sektörlerinde ABD’nin en büyük şirketlerinden biri haline gelmiş durumda. SNC, Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa yürüttükleri Dream Chaser adlı proje kapsamında gelişmekte olan ülkelerin de uzay sektöründe gelişmelerini sağlıyor. Ayrıca Türkiye’nin yerli uçakları TRJ-328 ve TRJ-628’de SRC şirketi tarafından üretilecek. Eren Özmen’in yaklaşık 1.2 milyar dolarlık bir serveti bulunuyor.

Özmen ailesi hayırseverlikleriyle de biliniyor. University of Nevada’da girişimcilik merkezi açılması için 5 milyon dolarlık bir bağışta bulunan Özmen çifti, özellikle kadın girişimcilerin iş hayatında daha aktif olması için çeşitli faaliyetler yürütüyor.

Eren Özmen Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

İzmir’de doğup Diyarbakır’da büyüyen Özmen, Elon Musk, Jeff Bezos gibi dünyayı uzay çağına taşıyan isimler arasına girdi. 1950 yılında dünyaya gelmiştir.

Sierra Nevada Corporation Hakkında Bilgiler

Sierra Nevada Corporation, ABD merkezli uzay sistemleri, ticari yörünge taşımacılığı, mikro uydular, enerji, tele-tıp, ve nanoteknoloji gibi konularda uzmanlaşmış elektronik sistem sağlayıcısı ve sistem entegratörü bir teknoloji şirketidir. Şirket merkezi Nevada, Sparks’ta bulunmaktadır. 

Eren Özmen Serveti Ne Kadar?

Özmen 1980’lerin başında yüksek öğrenimini sürdürmek için Türkiye’den ABD’ye gitti. 1988’de Sierra Nevada Corporation şirketine katıldı. Eren Özmen ve eşi Fatih Özmen 1994 yılında şirketi satın aldı. Eren Özmen‘in serveti Forbes listesine göre, 1,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •